Wpis z mikrobloga

@coolcooly22: czystego programowania nei wiele się nauczysz, przy odrobinie samozaparcia z łatwością wybiegniesz ostro w przód. Ale za to liźniesz dużo około-informatycznej wiedzy. Co kto lubi, mnie tam bardzo się podoba taki styl rozwoju :)
@coolcooly22: na państwowych programowania nauczysz się tyle co zarabiania od bezdomnych... Na KULu w Lublinie mieliśmy worda tym podobne przez pierwszy rok, UMCS nie lepiej... Prawo ekonomii, jeśli wykładowca dobrze potrafił by programować nie pracował by na uniwersytecie... I to nie teoria, a doświadczenie z dwóch uczelni i ogólnie zdanie innych osób po studiach u mnie w pracy
@Fitoplankton: z doświadczenia wiem że lepiej zacząć jakiekolwiek studia i od razu szukać pracy jako student pierwszego roku... przy rekrutacji odrzucają osoby bez doświadczenia i żadnych zaczętych studiów... To dość ważne bo nim wcześniej zaczniesz tym lepiej, nim młodsza osoba tym bardziej jej sposób myślenia ukształtuje się w tą stronę
@icat: zgadzam się, byłem na targach, 3 firmy zaproponowały mi pracę przy rozpoczęciu 2. sema. A studiów raczej nie rzucę - uważam, że cała ta ogólna wiedza kiedyś może się przydać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fitoplankton: twoja decyzja ale ja tylko powiem od siebie że to nie wygląda tak jak założyłeś teoretycznie... Zakładasz rozsądnie, że poznasz tam jakiś bezpieczny kanon wiedzy który może się przydać i dać rozeznanie a aktualnie sam nie wiesz gdzie go szukać... Sprawa wygląda w praktyce tak że ten faktyczny bezpieczny kanon okazuje się oczywisty jak się wgryziesz w temat, do tego na studiach doświadczenia powiem że 1.) proste rzeczy są przedstawiane
@coolcooly22: w pierwszym semestrze z C++ 1,5h tygodniowo, a C 3h tygodniowo , na innych dla porównania na innej uczelni tylko 1,5h w C++ Z tym że już w podstawach popełniali błędy bo rozumieli to tylko na tyle żeby poprowadzić trochę zajęcia a kto ich skontroluje w sumie, więc NAPRAWDĘ stanowczo odradzam...