Wpis z mikrobloga

Krótki wstęp - dotychczas z Linuxów używałem tylko Ubuntu.
Krótkie pytanie, co wybrać tym razem na świeżą instalację - Linux Mint, czy Ubuntu i dlaczego?

Ostatnio słyszę dużo głosów za Mintem, ale niewiele konkretnych argumentów na czym miałaby polegać jego przewaga nad Ubuntu. Z pobieżnego poszukania w internecie też nie znalazłem poważnych argumentów dlaczego miałby być lepszy.

#linuxmint #mint #ubuntu #linux
  • 13
@BeSmarter: główna różnica to środowisko graficzne, bardziej podobne do Windowsa XP/7(menu start i pasek zadań), mi osobiście bardziej takie coś odpowiada niż Unity, wygodniej mi się pracuję i jednak lata przyzwyczajeń z Win
@BeSmarter: Też słyszałem takie opinie, ale jak mam zainstalować linuxa to tylko Ubuntu bo jestem przyzwyczajony. Nie chce mi sie szukać na nowo czegoś w interfejsach, a już tym bardziej zmieniać konsolowych przyzwyczajeń.
@BeSmarter: mint segreguje pakiety z ubuncianego repozytorium na stabilne i te nieco mniej przez co istnieje mniejsza szansa na przypadkowe wysypanie się systemu po którejś z kolei aktualizacji to chyba jego największy plus względem ubuntu pozatym ma jeszcze kilka pomniejszych własnych ficzerów ułatwiających administracje systemem