Wpis z mikrobloga

Pytanie do rowerzystów ;)

Jak czyścicie łańcuch w rowerach?

Ja dotychczas w mtb rozpinałem łańcuch, wrzucałem do słoika z benzyną ekstrakcyjną, wytrząsałem, suszyłem i smarowałem olejkiem wazelinowym. Trochę papraniny, ale efekt zadowalający. Smarowałem z reguły co 300-400km lub jak zaczynał się odzywać.

Teraz mam nową szosówkę i chciałbym to robić tak, żeby ten łańcuch trochę wytrzymał ;)

Macie jakiś sprawdzony sposób i środki do smarowania? Jak często smarujecie?

Nigdy też nie rozkuwałem łańcucha, bo w starym była zapinka, a tu nie ma. Tzn zaopatrzyłem się w rozkuwacz, będzie trzeba próbować :)

#rowery #rower #smarowanie #kiciochpyta #pytanie
  • 29
@t712: Szczoteczką do mycia paznokci. Maczam ją w nafcie, czyszczę łańcuch, potem szmatą. Jak już jest ok to psikam sprayem do smarowania łańcucha motocykli crossowych, bo bratu został :P Smaruję co kilka wyjazdów jak zaczynam słyszeć łańcuch.
@Erblej: po kilkunastu smarowaniach doszedłem do wprawy i mieściłem się w 15min :)

@3Xpro: no właśnie się zastanawiam czy kupić coś w spreyu czy zwykły smar. W sumie to ten olejek wazelinowy też nieźle się spisywał...
@t712: no widzisz, 15 minut a łańcuch czysty jak ta lala :) Ja bym został przy tym sposobie.

Chodź w sumie... jak szosa to raczej w terenie nie będziesz jeździć więc piach tam nie będzie występował i można ograniczyć się do szczoteczki...
@Erblej: ostatnio jechałem w deszczu 50km (a na drogach jeszcze piach z zimy) i na drugi dzień łańcuch już było czuć że ma syf, także kąpiel w benzynie chyba nieunikniona ;)

Na razie zastosuję olejek wazelinowy, a w przyszłości najwyżej jakieś wynalazki z teflonem itp wypróbuję :D