Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirkomechaników XD
Pacjent to Mazda 323F benzyna 1999 rok. Mam problem z uruchomieniem auta. Niby zawsze odpala, ale...
Przekręcam kluczyk do pozycji, w której rozrusznik powinien zacząć kręcić i czasem nie ma żadnej reakcji lub następuje ona z opóźnieniem (różnie: po sekundzie, czasem po 3 sekundach) i dopiero kręci. Niekiedy odpala od razu, tzn rozrusznik zaczyna kręcić natychmiast po przekręceniu kluczyka. Jaki powód?
1. szczotki rozrusznika? Lub sam rozrusznik?
2. Problem ze stacyjką?
Może ktoś miał podobny problem, z góry dziękuję za podpowiedzi. #motoryzacja #mechanikasamochodowa #januszemotoryzacji #januszemechaniki
  • 16
@kosmek: wszystko, co wymieniłeś i jeszcze parę innych rzeczy, choćby włącznik rozrusznika. Możesz po kolei szukać sam albo oddać do elektryka, ale raczej nikt Ci tu nie wywróży rozwiązania, za dużo możliwości, zbyt mało specyficzne objawy.
@emmwuu: ze dwie godziny temu trochę "poeksperymentowałem". Być może to tylko moje subiektywne wrażenie, ale wydaje mi się, że jak lekko docisnąłem kluczyk w stacyjce to odpalał normalnie. To by świadczyło, że pierwsze ślady prowadzą właśnie do kostki. Czy ten objaw może się pogłębiać, tak że pewnego pięknego dnia może nie być reakcji na kluczyk?