Wpis z mikrobloga

Dostałem niedawno R9X 270, które miało zamienić wysłużonego Radeona HD 5450 (ten śmieszny z pasywnym chłodzeniem) i w końcu pozwolić mi na komfortowe granie w gry, zabawę wszystkim z adobe premiere pro\after effects, blenderem i tym podobnymi bzdetami.

Zanim odpakowałem kartę, spaliła mi się płyta główna.

Nie mam kasy na nową płytę główną, bo węgiel i tym podobne sprawy.

Prawdopodobnie zasilacz też do dupy, ale to zbadam w wolnym czasie.

Zostałem z samą kartą i prawdopodobnie będę ją podziwiał przez następne parę miesięcy.
.
.
.
Przynajmniej pudełko ładne.
Serio, ładne jest. Dobrze się prezentuje na stole. Jeśli ktoś planuje kupienie, tak jak ja, karty dla samego pudełka - to gorąco polecam.

#pcmasterrace #gorzkiezale
  • 21
@geomag42: umrzyj przekupiony przez intela draniu :<

@Tymian: spalone wejście wentylatora, sam wentylator też pieprznięty (zasiliłem go zewnętrznie, dalej ma żałośnie mało obrotów). Skrót myślowy. Wymiana wentylatora to żaden problem, ale...

...wcześniej poszła mi jeszcze karta graficzna (też starsza i wysłużona), po prostu się przegrzała. Nie grałem wtedy, normalna praca użytkowa.

Płytę z prockiem i kartą odkupiłem za pół darmo od alkoholika, były w koszmarnym stanie, zasilacz mam od kumpla.
@Ercefet: Spokojnie, AMD się jeszcze trzyma, mój xfx hd6870 jeszcze daje radę.

wpisz w google "czarna lista zasilaczy" i zobacz czy ten Twój tam nie jest.
Jak chcesz sprawdzić czy zasilacz żyje, zewrzyj zielony kabelek i czarny z wtyczki 20(+4) pin.
Powinien się włączyć i możesz sprawdzić napięcia i zabezpieczenie przeciw zwarciowe.
@Tymian: Znaczy, jak zauważyłeś bardziej o 'wat' mi chodziło ;).
A TDP pośrednio przekłada się na to ile sprzęt zjada prądu.
Nowa pradożerna karta mogła spowodować problemy kijowego zasilacza.
@Gorion103: no właśnie pośrednio. TDP mi się kojarzy z czymś fizycznie dotykalnym czyli temperaturą którą trzeba rozproszyć i pomyślałem przez chwilę że mówisz o fizycznym ugotowaniu mobo przez grafikę :D

@Ercefet: Ty, pochwal się jakiej mocy zasilacz miałeś he? :D
@Gorion103: XFX 550 W PRO. Trudno żeby karta to rozwaliła, bo leżała grzecznie w pudełku :v.

@Tymian: Tak sprawdziłem, od kumpla wyciągnę z serwisu bardziej profesjonalny sprzęt do sprawdzania zasilaczy pod obciążeniem - bo sam w sobie działa, trybi i gra.