Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
Ostatnio czytałem wpis jakiegoś mirka, jak to tęskni za wspaniałymi czasami średniej szkoły, jak to lajtowo wtedy było, bez obowiązków i w ogóle sielanka. Otóż nie rozumiem tego w ogóle. Nigdy nie miałem tak wywalonych jajec jak teraz, gdy żyję na własny rachunek. Nie muszę się nikogo prosić o kasę, tłumaczyć z tego co robię i gdzie byłem, a moim jedynym obowiązkiem jest pójście do praca i zapłacenie kilku podstawowych rachunków. Tak, że ten, szkoła średnia wcale nie jest najlepszym okresem w życiu, a to stwierdzenie jest przereklamowane.
  • 18
@Kauabang: ośmielę się stwierdzić, że może nie w pracy, ale na studiach robię mniej niż połowę tego co w moim nazistowskim liceum parę lat temu, te same odczucia, zupełnie obce dla mnie gadanie jak to w szkole średniej było super, jak dla mnie tragedia :p
@Kauabang: a możesz kilka razy w roku zrobić sobie 2tyg wolnego i jechać autostopem w #!$%@??:D Możesz w środku tygodnia przebalować całą noc a potem odsypiać cały dzień? bo ja w LO mogłem a teraz w pracbazie to o każdy urlop muszę się prosić i uzgadniać z szefem. O ile nie masz jakiejś niestandardowej pracy to przez 11 miesięcy w roku jesteś uwiązany na dupie.
@Kauabang: Tu chodzi o to, że fajnie by było wrócić do szkoły średniej z aktualną wiedzą. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z językiem niemieckim bym się męczył, Wiedza o kulturze nadal u mnie leży, z łaciny wszystko zapomniałem, ale taki język polski? Trochę się popisało, kilka rzeczy się nauczyło i by było ciekawie. Szczególnie dyskusje światopoglądowe inaczej by wyglądały. Na historii przez całe liceum domagałbym się olania wszystkiego
@Kitzus: Jesli chodzi o urlop to nie mam z tym najmniejszego problemu, wiec spontaniczny wyjazd jak najbardziej wchodzi w gre, zwlaszcza ze mam taka specyfike peacy, że pracuje 14 dni w miesiacu (około)
@Jan0l: Prosze cie, moze ty nic nie robiłeś, ale siedzenie na lekcjach, sprawdziany, kartkówki, odrabianie lekcji w domu. W pracy przynajmniej czas leci szybko, zwlaszcza jak sie lubi to co sie robi :)