Wpis z mikrobloga

JA PIERNICZĘ JAK MNIE WPIENIAJĄ TAKIE CIOTY, NO BULWA. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY LINUKSIARZ, NAJBEZPIECZNIEJSZE NA ŚWIECIE, OO JAKIE OTWARTE, PODKREŚLAM OTWARTE OPROGRAMOWANIE. ALBO "OO ZAINSTALUJĘ SOBIE SYSTEM, ALE NIE JAKIŚ NORMALNY, MUSI BYĆ W WERSJI NIGHTLY, JESTEM LEPSZY BO MAM NAJNOWSZE A WY CO NADAL WINDOWS I AKTUALIZACJE RAZ W TYGODNIU? JA UŻYWAM MINTA, NIE MOGĘ NAWET ZAMONTOWAĆ PENDRAJWA Z EXFAT, GDYBY BYŁO JESZCZE MNIEJ STEROWNIKÓW I KOMPATYBILNOŚCI TO WYCAŁOWAŁBYM STALLMANA WE WSZYSTKIE DZIURY TAKI BYŁBYM PODNIECONY, ZROBIŁBYM JESZCZE TEMAT ŻE OTWARTE I GNU I GPL. ROZUMIEM MIEĆ INNY SYSTEM, ALE ZABIJAĆ BEZPROBLEMOWE DZIAŁANIE DLA WĄTPLIWEJ PRZYJEMNOŚCI KOMPILOWANIA JĄDER? TO JAKAŚ GEJOWSKA SEKSZABAWA? NIC BULWA NIE DZIAŁA, SZUKASZ CIĄGLE ROZWIĄZAŃ PO FORACH, MOŻNA O PORÓWNAĆ Z JEŻDŻENIEM HULAJNOGĄ PO PIACHU - NIBY MOŻNA, TYLKO PO CO? PRAWDZIWE MATKOKOCHANE SZOŁ ZACZYNA SIĘ KIEDY TAKI KUC MOŻE SIĘ WYKAZAĆ, JAKIEŚ SPOTKANIE Z LUDŹMI ALBO KTOŚ GO PROSI O POMOC. CO TAM MATI, DALEJ PDFY CI SIĘ WOLNO OTWIERAJĄ? JA TYLKO OpenLeninKdeReader W WERSJI ALPHA, JA TO NIE WIEM JAK WY MOŻECIE W TYM FOXIT READERZE xD A TERAZ ZW NA MOMENCIK BO MUSZE ŚCIĄGNĄĆ DODATKOWE PAKIETY BO NIE MOGĘ PLIKU WYDRUKOWAĆ, AHH NIE MA TO JAK NAPRAWIANIE SYSTEMU PO TWÓRCACH I WALENIE KONIA DO TUX

#pasta #miud #linux
  • 65
  • Odpowiedz
@tylkoniechori: oho zaczyna się to samo #!$%@? :) Rokiem linuksa miało być upowszechnienie się tego systemu na desktopach, a że to nigdy nie nastąpi, to zaczęlo się gadanie o linuksie w zszywaczach do papieru i grzebieniach.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: cała prawda, unixy i linuxy to są systemy na serwery a nie na desktopy. Jestem bardzo daleki od stwierdzenia, że linux to ciota i prawdą jest, że ludzie są nieświadomi jego mocy ani tego w jak dużym procencie elektroniki się znajduje, ale na desktopach... moja styczność z linuxem ostatnio polegała na tym, że zainstalowałem minta a potem ubuntu na moim (zresztą w pełni sprawnym jakby się ktoś chciał dokleić do
Firenz - @pawelczixd: cała prawda, unixy i linuxy to są systemy na serwery a nie na d...

źródło: comment_ZM4dOO2d7JdDnw9GizwqQKUL9nnpSeDy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pawelczixd: tu chodzi o podejście do systemu operacyjnego, jedni lubią sklejać modele inni kupią gotową figurkę. Linuksiarze desktopowi są tymi co lubią sklejać modele.

Za sterowniki odpowiadają #!$%@? producenci którzy próbują ubić linuchy jak się da bo linuch nie daje hajsu albo pokazuje #!$%@? sprzętu / software.

Tak, wolę sobie sam postawić system operacyjny, wiedzieć co zainstalowałem, wiedzieć co do czego, móc w pełni zarządzać ustawieniami. Jeżeli mówię systemowi "NIE TEGO
  • Odpowiedz
@mrmydlo: Linux to jądro, więc technicznie jest poprawne.

Ale Linux popularny będzie troszkę mniejszą kupą od Windowsa. Jak Janusze by instalowały, to powstawałyby piękne botnety, bo "w tym Debianie nie ma Kałter Strajk No-Steam Edyszyn".

Świetnie tę sprawę pokazuje Android, który ma własny sklep w miarę bezpieczny, ale ludzie często wyłączają jedyną ochronę przed wirusami i szukają "GTA Sa Nandreas Apk chomikuj".

W zasadzie niska popularność desktopów to zaleta dla informatyków.
  • Odpowiedz
@Firenz: hehe dzięki za wspominki :) ja mimo wszystko uważam, że linux to całkiem fajny system dla osób które nie mają zależności od softu windosowego (photoshop, gry komputerowe, ms office, silverlight). warto mieć na uwadze fakt, że linux raz zainstalowany potrafi trzymać się bardzo długo i działać z tą samą prędkością co przy instalacji. niestety jednak póki co ten system nie jest jeszcze gotowy na używanie go przez przeciętnego kowalskiego :)
  • Odpowiedz
@fervi: chromium to uboga wersja chrome. natomiast z firefoxem no trudno się nie zgodzić, mimo że nie używam to jest to bardzo porządny produkt open source. oczywiście takich rzeczy jest wiele, ale dla typowego usera brakuje takich narzędzi jak photoshop, przeglądarka zdjęć porządna, pakiet office, odtwarzacz filmów, odtwarzacz muzyki, programy do księgowości, programy do edycji audio/video to na linuxa dostępny jest jedynie chłam :(
  • Odpowiedz
@larvaexotech: Chromium to Chrome bez syfu od Google, dlatego ssie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problem jest taki, że do darmowego oprogramowania to pierwsi, ale do wspomożenia programistów to ostatni.
  • Odpowiedz