Wpis z mikrobloga

m.in udzielili dużej pomocy w czasie wojny z bolszewikami, w czasie 2 WŚ mimo stania po drugiej stronie konfliktu wielokrotnie pomagali Polakom.


@joyko: ani ja, ani większość polaków, ani, jak mniemam, ty, nie żyło w czasach wojny z bolszewikami ani wwii, więc żaden węgier nie mógł "nam" wtedy pomóc

osobiście nie znam żadnego węgra, ani tym bardziej się z żadnym nie przyjaźnię i nie rozumiem, jakie znaczenie ma to, że
  • Odpowiedz
@joyko: obawiam się, że pojęcie "społeczeństwo" jest nieco szersze niż "naród". A jeżeli z hasłem mają wiązać się takie twierdzenia, nie lepiej byłoby to wyrazić wprost? Nie ma co udawać, hasło PP to hasło skrajnie nacjonalistyczne, które z niczym dobrym się nie kojarzy.
A co do obaw: czy Polacy o Polsce nie decydują? Gdyby kto inny decydował, PIS zapewne nie otrzymałby pełni władzy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@joyko: wyznawanie danej ideologii jest świadomym wyborem człowieka i w jakiś tam sposób o nim świadczy,
urodzenie się w danym państwie jest dziełem przypadku i samo w sobie nie świadczy o niczym
  • Odpowiedz
też narodowcy? A co z hasłem Polska dla Polaków? Polacy dla Polski? Wobec Węgrów nieaktualne?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Maciej123: Jedno drugiego nie wyklucza. Poczytaj sobie chociażby o pan-nacjonalizmie
BTW nacjonalizm wywodzi się z demokratyzmu tj. idei samostanowienia się. Polecam więcej czytać
  • Odpowiedz
@Cymes: A nie wyklucza też tego, że mnóstwo polaków siedzi w UK?

Dla mnie propagowanie takiego hasła w kraju gdzie pierwsi zawsze byliśmy do przesiedlania się za chlebem to czysty idiotyzm.

Każdemu podpisującemu się pod hasłem "Polska dla Polaków' polecam emigrację zarobkową i bycie traktowanym jak podczłowiek przez nacjonalistę Brytola/Niemca/Holendra tylko dlatego, że nie jesteś z jego kraju
  • Odpowiedz