Wpis z mikrobloga

#pytanie #porada #zakupy #telefon

Mirki, poszukuje telefonu (smartfonu) do 450 zl (max +10%). Najwazniejsze dla mnie zeby nie zacinal sie jak moj poprzedni (izoluje sie od swiata I nie dochodza do niego zadne polaczenia lub sms I nic tez nie wychodzi z niego dopoki go nie zrestartuje). Zeby bateria przynajmniej 1 dzien uzywania wytrzymala (rano 100% wieczorem moge juz ladowac, nie przeszkadza mi). Zeby mial GPS, Wi Fi, sms, dzwonienie ( ͡° ͜ʖ ͡°), I ekran na ktorym idzie cos zobaczyc. Glownie uzywany bedzie do GPSowania I korzystania z mirko. Ja sam nie bardzo ogarniam telephony I moze ktos kto sie lepiej zna pomoze? :)
  • 26
  • Odpowiedz
@Queltas: bardzo dobre, a bateria 4k (wiekszosc telefonow nie ma nawet 2k) dobrze mi sie sprawuje to polecam kazdemu, jest tani i zrobi wszystko to co kazdy inny smartfon
  • Odpowiedz
@FireDash: z tego co czytam to ma rozne opinie: ze sie grzeje I zawiesza (czego szczegolnie chce uniknac :<)

Podobno jeszcze jakies problem z odczytywabniem karty sim
  • Odpowiedz
@Queltas: pierwsze slysze, nie zawiesza sie i nie grzeje, mozliwe ze ktos kupil podrobke i stad ta opinia, ja juz mam drugi taki telefon, bo pierwszy zniszczylem z mojej winy, kupilem taki sam ze wzgledu na baterie ktorej nie idzie rozladowac w jeden dzien
  • Odpowiedz
@Queltas: Nokia Lumia 630 z dualem, ma też gps. Wydaj więcej a posłuży ci lata. Mam 830-tkę i jest świetna, ale poniewaz zbiła mi się szybka, kupiłam sobie w sobotę "pancerniaka" na androidzie. (Posłuzy ci lata jesli nie tłuczesz szyb jak ja ())
  • Odpowiedz
Nokia Lumia 630


@cyberyna: Niestety nie moge wydac wiecej niz mam zalozone. Nokia Lumia 630 jest w porzadku? Bo tak jak mowilem, nie korzystalem nigdy z WP I nie wiem czego oczekiwac.
  • Odpowiedz
@Queltas: po przesiadce z WP 8.1 na Androida 4.4.4. mam takie odczucia: na WP system jest lepiej zaprojektowany pod kątem UX-a . Ścieżka czynności które musimy zrobić by np wysłać smsa czy maila, są intuicyjne i prostsze niz na Andku. Tutaj (na ndroidzie) z kolej przy każdej rzeczy mamy więcej możliwości, ale człowiek się za chwilę gubi co chciał zrobić. Piszę to w momencie kiedy przez 2,5 roku siedziałam na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cyberyna: nie potrzebuję nie wiadomo czego. Nie mam dużych wymagań. 4 lata działam na sony Xperia tipo :-P chyba się przekonam do nokii. Płynnie to chodzi? Podobno nie trzeba danych z sieci żeby z gps i map korzystać, prawda to?
  • Odpowiedz
@Queltas: tu się nie wypowiem :) owszem mapy są bezpłatne Here Drive jest świetne, jesli chcesz bez netu korzystać wystarczy pobrać je w domu i w opcjach nawigacji zaznaczyć praca Offline jeśli jesteś w terenie.
  • Odpowiedz
@cyberyna: chyba sie skurze na ta 630. Moze to bedzie moj pierwszy WP :) Dzieki za informacjie, jeszcze sie pewnie popytam ludzi przed zakupem tego konkretnego modelu.
  • Odpowiedz
@Queltas: Jeszcze jedna rada, sprawdź aparat w telefonie który będziesz oglądał, kiedyś kumpel kupował najtańszą wersję i okazało się że aparat nie miał wbudowanego zwykłego flasha. Teraz pewnie już nie robią takich wpadek, ale warto być czujnym.
  • Odpowiedz