Wpis z mikrobloga

Hej miraski spod tagu #linux - do tej pory używałem ubuntu mate 15.04, jednak z racji pozbywania się windowsa chciałem walnąć format całego dysku i postawić coś nowego (distrohopping mocno). Zastanawiałem się nad Debianem i Archem. Co do Archa to trochę boję się, że konfiguracja mnie przerośnie (na ubuntu używam openboxa ale jak nie umiem naprawić czegoś/skonfigurować z konsoli to przełączam się na MATE i używam kreatorów ʕʔ). Jakieś sugestie?
  • 8
@mlglegitnoscopez: Debian byłby spoko, bo wiele rzeczy sam rozwiązuje. Możesz wgrać tam OpenBoksa i Mate. Dość podobny do Ubuntu, ale troszkę trudniejszy (trzeba część rzeczy samemu skonfigurować)
@mlglegitnoscopez: Netrunner Rolling - masz wszystko co najlepsze z Kubuntu/Ubuntu i dodatkowo podstawa Archa. Świetny system do szybkiej instalacji i kreatywnego użycia tuż po niej. Najnowszy soft w repozytoriach, a jak nie ma czegoś (np. Spotify) to sięgasz do zasobu Archa i instalujesz w ten sam sposób jak w przypadku 'apt-get' pod Ubuntu. Podstawą jest pulpit Plasma 5.4 działający bardzo stabilnie i wydajnie