Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim. Pytanie do wszystkich, którzy znają się na aparatach fotograficznych. Z okazji zbliżających się 50-tych urodzin mojego taty, chciałabym z bratem kupić mu aparat, bo nasza cyfrówka to zwykły szmelc. Tato lubi fotografować zwierzęta i serce mi się kraje jak po ośmiogodzinnych czatach w lesie, wraca do domu i zdjęcie długo wyczekiwanego zimorodka, okazuje się niebieską plamą na tle zielonego tataraku ( ͡° ʖ̯ ͡°). Może ktoś z Was mógłby mi pomóc, bo jak pójdę do saturna i zapytam konsultanta, to wciśnie mi co będzie uważał za stosowne. Tato nie jest fotografem. W ogóle się na tym nie zna. Głównie chodzi mi o to, żeby mógł robić zdjęcia z marszu. Wiadomo, zwierzątko nie będzie wiecznie czekało no portret. I żeby dało się zrobić dobre zdjęcie z mniej więcej 30-stu metrów. Jeżeli chodzi o ograniczenia cenowe, to chcielibyśmy się zmieścić w 1500zł. Z góry powiem, że nie damy rady więcej zapłacić, bo zwyczajnie i dla mnie i dla brata wydanie 750zł na prezent to już jest spore obciążenie. Pomóżcie.
#fotografia #aparatyfotograficzne
  • 5
@palebomnieniestac: Joł, ja bym poszedł w Panasonic Lumix DMC-FZ200, w miarę kompaktowy, spoko obiektyw leica dosyć jasny a przede wszystkim z dużym zoomem co się przyda przy zwierzakach.Trochę możliwości zaawansowanych jest ale podejrzewam, że nawet na pełnym automacie będzie się przyjemnie użytkowało. Cena nawet trochę poniżej budżetu :)
@palebomnieniestac: Kupice używaną puszkę (body) np. canon, nikon, pentax i do tego używany obiektyw 1 lub 2 sztuki na gwint m42 (to obiektywy manualne czyli bez autofocusa) ale są relatywnie tanie jeżeli porównać z nowymi szkłami. Wszystko to idzie upolować na alledrogo w niskich cenach. Potrzebna będzie też przejściówka do obiektywu na mocnowanie m42 czyli adapter który kosztuje parę złotych. Nie ma sensu pchać się w kompakty ani nowe sprzęty bo
@prisk: to byłaby dobra opcja dla kogoś kto chciałby mocniej wejść w temat, tutaj rozmawiamy o amatorze, który ma 50 lat i robi to hobbystycznie, obecnie sporo nowych kompaktowych systemów naprawdę daje radę i bariera wejścia jest 10 razy mniejsza.