Wpis z mikrobloga

@TheArt: @NeXIcE: Czemu te nuty są częściowo "źle" podpisane? O co z tym chodzi?
Najlepiej widać o co mi chodzi w ostatnich taktach - "przywitać Pana" CaFGC - toć tam po prostu CCDDC jest, co ten amol w ogóle? Przecież to nie akordy chyba, tak gęsto? Chyba, że to są nuty na "chordmelody", ale tym bardziej mi to nie pasuje, choć tak wygląda :P
Nie kumam co się
  • Odpowiedz
@dyeprogr: Lead sheet zawsze składa się z melodii, harmonii zapisanej w formie akordów i ewentualnie tekstu, ot taka minimalna baza do zapisania kompozycji. Akurat tutaj tak się złożyło że niemal przy każdym dźwięku jest także akord, ale wbrew pozorom nie są to podpisane dźwięki, a właśnie zapisane akordy towarzyszące tej melodii, które można sobie dowolnie potem zinterpretować i rozpisać czy to na keyboard, czy to na chór czy na zespół.
  • Odpowiedz
@TheArt: @NeXIcE: Więc jednak akordy, racja, ma to sens bo to to bardzo wolne tempo ma :P
Też więc pobawię się leadsheetami coś więcej bo w sumie się za bardzo nie zagłębiałem w nie jeszcze ;)
  • Odpowiedz
@TheArt: Że jak jakieś ciekawe leadsheety? Od zatrzęsienia dobrych jest :D Z dobrych leadsheetów to na przykład widziałem duży zbiór hitów popowych, albo piosenek disneyowskich :D Duuużo tego :) Także dużo tzw fakebooków które są dość podobne. Przypomniałeś mi, że muszę się skoncentrować trochę na nich, bo przyznam że nie grałem dużo w ten sposób :P

Ogólnie ja cierpię na rozkojarzenie ilością dobrych rzeczy do grania - sama liczba styli/gatunków
dyeprogr - @TheArt: Że jak jakieś ciekawe leadsheety? Od zatrzęsienia dobrych jest :D...
  • Odpowiedz
@dyeprogr: stary ja to ledwo F lapie wiec to odlegla przyszlosc, narazie chce sie naumiec kilka koled na swieta przez to szukam jakichs fajnych opracowan
  • Odpowiedz
@TheArt: A :P
W sumie to i tak będę sam szukał nut do kolęd dla siostrzenicy na flet i na keyboard - to jak coś znajdę fajnego co się dobrze nada na gitarę to dam znać ;)
  • Odpowiedz