Wpis z mikrobloga

Na pewno nie raz myśleliście sobie o życiu. Mam pytanie w związku z tym.

Doszliście do jakichś prawd i przekonań, których jesteście pewni? Ja uważam, że np. wszystko co robimy, każdy przejaw obojętnie jakiego zachowania jest próbą zaspokojenia potrzeb. Wszystko można do tego sprowadzić. Teraz pojawia się pytanie czy w życiu jest taka jedna Główna Potrzeba? Wg mnie tak. Jest to potrzeba rozmnażania, podtrzymania gatunku.

#przemyslenia #pytanie #gimbomysli
  • 14
@jakosdajerade: Ja po jednych z takich przemyśleń doszedłem do wniosku, że całe nasze życie to całe pasmo przypadków które się zazębiają z przypadkami życia innych. Np. Wybraliśmy jakiś konkretny kierunek technikum albo studiów, poznajemy tam ludzi, zaczynamy się obracać w ich towarzystwie, poznajemy ich znajomych, nawet znajomych ich znajomych, przebywamy z nimi w miejscach innych niż w grupie innych ludzi. A co za tym idzie są to inne zdarzenia i przygody.
@jakosdajerade: Te dwa poglądy się też zazębiają. Każdy człowiek stara się zaspokajać swoje potrzeby, jeden tak drugi inaczej. W związku z tym tworzą się różne przypadkowe zazębiające się historie. Najprościej mówiąc.

("Zazębiając" moje słowo wieczoru)