Wpis z mikrobloga

Gdzie według was najlepiej się osiedlić?
Na początku myślałem nad Gdańskiem, ale tam musiałbym znów mieszkać w bloku, bo ziemia za miastem strasznie droga. Zalety to blisko morze, więc na wakacje wyjeżdżać nie trzeba, bo cały rok się ma wakacje. No i fajne drobne laski tam chodzą.

Podobne zalety ma północny zachód - blisko morza, blisko III Rzeszy, ziemia tania. Minus - Szczecin nie taki fajny jak Trójmiasto.

Południowy zachód raczej odpada - zanieczyszczone powietrze, ziemia droga, Cyganów dużo.

Północny zachód - być może #!$%@?ę to wszystko i wyjadę w Bieszczady. Jeszcze tam nie byłem, ale słyszałem, że fajny klimat.

Północny wschód - już mi się znudził, wszędzie stąd daleko. Jedyna zaleta to małe zaludnienie i czyste powietrze.

Centrum - może okolice Łodzi, tam ziemia też nie aż taka droga. I blisko do Łodzi.


No i nie bez znaczenia są niespokojne czasy. W poprzednich wojnach najmniej ucierpiała chyba ludność z południa. Gdańsk, Łodź - miasta strategiczne. Wschód i zachód - będą na trasie przemarszu wojsk. A Bieszczady - i lasy i zwierzyna, i granica blisko.
  • 2