Wpis z mikrobloga

- Borch - białowłosy odwrócił się od konia, spojrzał nieznajomemu w oczy - nie chciałbym, żeby jakieś niejasności wkradły się pomiędzy nas. Jestem wiedźminem.
- Domyśliłem się. A powiedziałeś to takim tonem, jakbyś mówił: "Jestem trędowaty"
- Są tacy - rzekł Geralt wolno - którzy przedkładają kompanie trędowatych nad towarzystwo wiedźmina
- Są i tacy - zaśmiał się Trzy Kawki - którzy przedkładają owce nad dziewczęta. Cóż, tylko im współczuć, jednym i drugim.

A. Sapkowski Miecz Przeznaczenia opowiadanie Granica Możliwości.

Sapkowski kręcił bekę z muslimów, zanim to było modne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #wiedzmin #ksiazki #bekazmuslimow #nieislamizacjieuropy

A dla fanów #wiedzmin3 mała zagadka. Kojarzycie piosenkę Priscilli? Było w niej nawiązanie do opowiadania z którego pochodzi podany przeze mnie cytat. Ktoś zgadnie o co dokładnie chodzi? :)
  • 20
@robertx: Na szlak moich blizn poprowadź palec,
By nasze drogi spleść gwiazdom na przekór.
Otwórz te rany, a potem zalecz,
Aż w zawiły losu ułożą się wzór.
?
@so0owa: Nie. Osobiście jestem zajebiście wdzięczny producentom za wplecenie w tą grę tego typu smaczków w postaci ukrytych nawiązań do opowiadań bądź sagi o wiedźminie :) Próbuj dalej jeśli masz pomysł
@so0owa: To powiem Ci, że następnym razem jak będziesz czytał to opowiadanie, to też jeszcze nie ogarniesz raczej o co chodzi. Za to potem jak posłuchasz tej piosenki i wsłuchasz się dobrze w słowa, to dopiero wtedy docenisz kunszt twórców tej gry :) Przy tego typu ukrytych nawiązaniach do fabuły książek, grafika to #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mBartek89: Jest :) Jeżeli do jutra do tej mniejwięcej godziny (tak wracam z pracy) nikt nie zgadnie to tu napiszę dokładnie o co chodzi - ale sądze, że nie będzie takiej potrzeby, nie jest to aż tak skrzętnie ukryte, inni fani opowiadań o wiedźminie też z pewnością to zauważyli :)
@robertx: jeżeli chodzi Ci o ten fragment

Nie wiem, czy jesteś moim przeznaczeniem,

Czy przez ślepy traf miłość nas związała.

i moment, w którym byli związani z liną, to jest to mocno naciągana hipoteza. ;) Chociaż faktycznie, spotkali się tam zupełnym przypadkiem.
@robertx: No jeszcze wchodzi w grę to, że 'gwiazdom na przekór' skojarzyłeś z balladą Jaskra ('Jak gwiazdy nad traktem') którą grał w tamtym opowiadaniu i sceną która temu towarzyszyła, jednak to by była chyba mocna nadinterpretacja :D