Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa. Doradzam znajomym w kwestii transakcji za pomocą Paypal. Mają wystawiony motocykl na olx.pl - zgłosił się do nich Anglik, chce kupić motocykl, zrobić przelew na Paypale, a gdy już będą mieli pieniądze - wysłać ekipę, która odbierze motocykl.

I tu pojawia się pytanie. Ja się na tym nie znam, nie miałem za wiele do czynienia z transakcjami za pomocą Paypale. Ale wiem, że idzie tam robić jakieś szwindle związane z wycofywaniem przelewów po czasie.

Dodatkowo dziwne wydaje mi się to, że ów Anglik chce przelać pieniądze w ciemno, przed oględzinami - przecież równie dobrze jego 'ekipa' mogłaby przyjechać z hajsem w łapie i opłacić transakcje tuż po oględzinach.

Co sądzicie? Ja im doradzam, by jak już zdecydowali się na normalny przelew lub pieniądze do ręki przy transakcji. Jak konkretnie wygląda oszustwo związane z wycofaniem transakcji na Paypale? Czy to nie jest tak, że nawet jeśli wypłacą te pieniądze, a on wycofa wpłatę, może im się pojawić na koncie Papale minus, który będą musieli i tak spłacić?

#paypal #oszustwo #przelew #kiciochpyta #motoryzacja #motocykle #sprzedaz
  • 6