Wpis z mikrobloga

Podeklarowałem classpath i path, wszystko jest z tym w porządku jak daje echo %CLASSPATH% itd tylko w wierszu poleceń jak już odaple mój pierwszy przykładowy program, to niby go odpala, ale nic sie nie dzieje, a javac samo w sobie działa w porządeczku, pomoże ktoś? #programowanie #java
  • 11
@Taryfikatort: Już wiem. Domyślnie wartość CLASSPATH to "." czyli obecna lokalizacja w której jesteś. Ty ją nadpisałeś i on teraz szuka Twojej klasy Main w folderze ...\jre\lib. Usuń tego CLASSPATHA w ogóle albo nadpisz i zadaj mu wartość "." (ale nie jestem pewien, która z tych wersji zadziała)
@Sebaall: Ostatniej wiadomości nie rozumiem, dopiero zaczynam zabawę więc wszelkie inne biblioteki na razie nie są mi potrzebne:). Dzięki, usunięcie CLASSPATHa zadziałało:) polecasz mi jakąś książkę na początek? Mam Ćwiczenia Praktyczne z HELIONU przejrzałem na szybko w księgarni, było wyjaśnienie początkowych zagadnień, nic skomplikowanego, pomyślałem, że będzie dobre...
@Taryfikatort: W przyszłości będziesz chciał skorzystać z czegoś, co napisał ktoś inny - jakiejś biblioteki (zbioru klas), która da Ci jakieś dodatkowe możliwości niedostępne standardowo w Javie. No i musisz Javie jakoś wskazać gdzie te klasy (ta biblioteka) są, do tego służy właśnie CLASS_PATH. W przyszłości w końcu się wkurzysz na te classpathy i poznasz takie fajne narzędzia jak Maven czy Gradle i one się o to będą martwić za Ciebie.
@Taryfikatort: ja również polecam H.Schildta, jest to aktualna i świeża książka, na bazie javase 8, a więc są zawarte lambdy i cała reszta...w dodatku jest wyczerpująca, nie będziesz musiał raczej doczytywać nic poza nią, ewentualnie kiedyś tam wrócić w ramach przypomnienia po napisaniu już jakichś małych projektów :) później algorytmy, struktury danych, bazy danych i jesteś gotowy żeby zacząć skrobać małe programiki:)