Wpis z mikrobloga

@wd34ko0: podobny ale obsluguje inna rodzine sterownikow, tia to kombajn zrobisz wizu i ma napedy ale nie jest co do tego softu przekonany, step to sterowce plus sieci aha tia jest do nowych sterowcow 1200 1500 step to sterowce 300 400
@wd34ko0: czemu w ogóle pytasz? co cię interesuje w tym temacie ? Step7 i TiaPortal to dwa różne produkty. W obu napiszesz program do s7-300 i zrobisz wizualizacje, ale Tia potrafi o wiele więcej :)
@wd34ko0: sporo :) Wszystko zależy od tego co chcesz zrobić :) tak z mojego doświadczenia: wszystko zależy od skali wielkości projektu. W step7 łatwo ogarnąć maszynę, gdzie wykorzystujesz moduło Di, DO, AI i AO. Jeśli w projekcje masz używasz serwokontrolerów to bardzo wygodnie z Simotion współpracuje TiaPortal. Widziałem też obsługę serw z poziomu step7, ale potrzeba jeszcze dodatkowych programów, żeby to zgrać ze sobą. Jeśli ogarniasz już cały proces to używasz
@wd34ko0: Ja to widzę tak: TIA Portal to nic innego jak platforma, w której instalujemy nowe softy Siemensa. W takim środowisku TIA Portal możesz mieć poinstalowane przykładowo: Step 7 Basic / Step 7 Professional / Win CC basic / WinCC Comfort itd. Domyślam się, że chodzi Ci tu o różnicę między Simatic Step 7 classic v5.5, a TIA Step 7 Professional (bo Step 7 Basic to tylko S7-1200 zaprogramujesz). Różnica między