Wpis z mikrobloga

@bezczell: Nie ma ludzi idealnych. Ta infografika pokazuje skrajności. Dobry szef to taki który bierze po trosze z każdej strony i potrafi to przerobić w coś konstruktywnego.
  • Odpowiedz
@Bezloginu2: dlatego, ze jesli chcesz cos osiagnac to zalezy to tylko od Ciebie - nie ma co czekac az ktos wyciagnie do Ciebie reke a w przypadku w ktorym to nie nastepuje, wrzucac taka osobe do worka z przegrywami (bo widocznie nie chce, zeby inni odnosili sukces) :D to wlasnie ludzie ktorzy tak mysla sa ograniczeni i prawdopodobnie do niczego nie dojda.
  • Odpowiedz
@HighWind: Istnieje coś takiego jak "konstruktywna krytyka". Bardzo popularny termin w #korposwiat . Wszystko zalezy od tego jakie masz argumenty, co chcesz osiągnąć i w jaki sposób to robisz. Sam osobiście w życiu byłem dobrze krytykowany mimo iż do pracy bardziej motywuje mnie poczucie że coś dobrze robię.
  • Odpowiedz
@phase: Ja właśnie mam odwrotnie. Motywuje mnie krytyka - jeśli wiem, że coś #!$%@?łem to mam motywację zrobić to następnym razem lepiej. Ale i przez to sam nie owijam w bawełnę i krytykuję. I tak się przez to zastanawiam o co chodzi z tą krytyką krytyki.
  • Odpowiedz
@phase: trochę to smutne (,), ale prawdziwe () - co nie zmienia faktu, że w 100% wolę jednak pracować, żyć i wstawać rano niż siedzieć w piwnicy, mieć żal do całego świata i mówić, że życie jest do dupy, ludzie źli a pieniądze nie rozsną na drzewach :) - wolę działać :D
  • Odpowiedz