Wpis z mikrobloga

Mirki, którzy posiadają status zasłużonego honorowego dawce krwi, pytanie do was mam.

Jak wygląda sprawa, gdy idziecie do lekarza i nie chcecie stać w kolejce?
Macie ze sobą legitymację, czy oni to jakoś w bazie sprawdzają?

Tak samo jak wygląda sprawa z tymi lekami refundowanymi? Gdzie pokazujecie legitymację?
Robią z tego jakis problem?

#pytanie #barylkakrwi
  • 15
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Podczas rejestracji powołujesz się na HDK i mają jakiś tam termin na zapisanie.
Jeżeli stoisz przed gabinetem, to możesz się powołać na HDK, ale współoczekujący nie będą mili ( ͡ ͜ʖ ͡) Nie ma jak zawiść do kogoś, kto wchodzi bez kolejki :D
Jeżeli chodzi o leki, to wypisuje lekarz, chyba że są bez recepty to pokazujesz HDK w aptece.

  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Z tego co wiem nie ma nic w ustawie o "wchodzeniu bez kolejki do lekarza za okazaniem legitki".
Termin wizyty do specjalisty natomiast ustala się poza kolejnością. Korzystałem w tym roku z badani tomografem i normalnie czekałbym do kwietnia 2016. Termin miałem za 7 dni po okazaniu legitki ZK. Wizyta u endokrynologa też błyskawicznie po okazaniu legitki. Jesli chodzi o leki to lekarz wypełnia na recepcie rubrykę uprawnienia specjalne.
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: mam ale jeszcze nie korzystałem. Z tego co się dowiedziałem, to fakt, w aptece starszyzna będzie krzywo patrzeć, ale jeśli u lekarza nie powiedziałeś, że masz zniżkę i na recepcie Ci jej nie wpisał, to możesz w aptece pokazać i jeśli jest na coś zniżka to dostaniesz. A jeśli chodzi o lekarza, to ponoć podczas rejestracji pokazujesz no i z tego co wiem, mają zrobić tak, żeby Cię jeszcze
  • Odpowiedz
@dorian7171: U mnie na wszystkich gabinetach również lekarzy pierwszego kontaktu wisi kartka z informacją, że weterani wojenni, służba zdrowia, ktoś tam jeszcze oraz ZHDK wchodzą do gabinetu poza kolejnością.
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: W przychodni możesz wchodzić poza kolejnością, i do recepcji, ogólnego jaki (zwłaszcza) specjalisty. Z tego co pamiętam to w ciągu 24-24h masz mieć miejsce u specjalisty ale w tej sprawie mogę się mylić.
Co do recepty to zgłaszasz, na recepcji - jeśli mają system elektroniczny wystawiania recept lub u lekarza że jesteś "ZK" okazując legitymację, informacja o tym musi być na recepcie, jeśli nie ma to apteka nie sprzeda
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: ja zawsze, kiedy jestem u lekarza (raz-dwa razy na rok) korzystam z tego prawa wejścia poza kolejnością i, po grzecznym wytłumaczeniu osobom oczekującym w kolejce, nie miałam jeszcze nigdy problemu z tym, że ktoś krzyczał, oburzał się i nie chciał mnie wpuścić. Coraz więcej ludzi wie o tym przywileju.
  • Odpowiedz