Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór,

To mój pierwszy wpis... Proszę o wyrozumiałość. :-)
Bez zbędnego pierdo*** przejdę do rzeczy... Jeżeli wyjdzie z tego #gownoburza... to trudno.

Dwa tygodnie temu kupiłem tablet iPad 2 - zostałem do tego zmuszony. Niestety jedna aplikacja, której używam dość intensywnie nie wspiera Androida.

Skoro już mam ten tablet to chciałem go używać do:

1) przeglądania Mirko (nie mam zastrzeżeń)
2) poczty (nie znalazłem tak naprawdę żadnego sensownego klienta pocztowego - AquaMail w Androidzie wygrywa wszystko). Jak na razie używam wbudowanego.

3) Filmów
5) Czytania PDF, etc.

No na litość Boską! Niech któryś z Szanownym Wykopków podpowie jaki soft zainstalować, żeby:

1) sensownie przeglądać pliki na tablecie - jakiś File Browser: testowałem iFile, File Manager, File Explorer (chyba najlepszy) - w każdym czegoś brakuje.

2) czy da się normalnie (jak każdym normalnym systemie) pobrać plik ze strony www i zapisać go w taki sposób, żeby był widoczny w przeglądarce plików???? Downloader+, iSaveit, to wszystko jakieś g---o!

3) odtwarzacz do filmów... no wyobraźcie sobie, że przegrywam film+napisy z zasobu sieciowego (SMB) i:
a) wbudowany player nie czyta tekstu
b) VLC jest jakis dziwny - też nie chce czytać
c) każdy inny player... bez komentarza

Android ma swoje wady, ale iOS to przy nim totalne g---o. Bardzo proszę o radę kogoś kto z własnej woli używa tego "zajebistego" sprzętu i potrafi zrobić to o co pytam...

Dzięki.

P.S. Nie korzystam z Windowsa - instalacja iTunes nie wchodzi w grę. Poza tym, nie zawsze się ma dostęp do komputera, a pewne rzeczy trzeba zrobić.

P.S.2. Jeżeli to są banalne pytania i to przepraszam za zaśmiecanie mirko, ale "prostota" tego systemu chyba mnie przerosła... :-)

#ios9 #ipad2 #gownoburza #android #itunes
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spysz: jak najbardziej poważnie, jezeli chcesz film z napisami, to musisz go kupic w iTunes, ewentualnie przekonwertowac na PC do formatu .MP4 z polaczonymi juz napisami i nastepnie wrzucić na ipad przez iTunes, co do plików to nie ma szans
  • Odpowiedz
@spysz: :-) 90% użytkowania iPada wypada na moją 7letnią córkę, do przeglądania YouTube i gier edukacyjnych, ja tylko używam gdy chce cos sprawdzić w sieci i nie chce mi sie wstać do PC, taka amerykańska zabawka dla amerykanow (serio mowię)
  • Odpowiedz
@spysz: ciesz sie, ze jeszcze nie zainstalowales iTunes, wtedy przeżyjesz totalny szok, nie ma na świecie aplikacji bardziej nieprzyjaznej dla użytkownika, gdy juz jestes pewien co robisz, okazuje sie ze wlasnie wyczysciles całe urządzenie i jestes w dupie, ale iTunes to juz osobna bajka XD
  • Odpowiedz