Wpis z mikrobloga

#ksiazki #kaukaz #czeczenia #gruzja #historia
Miraski, po przeczytaniu reportażu Jagielskiego z Czeczenii, chciałbym trochę bardziej zagłębić się w temat. Zna ktoś publikację gdzie pokazana była historia i opisane wszelakie niesnaski i zależności między tymi ludami których jest tam od groma (Dargijczycy, Awarowie, Czeczeni i wiele, wiele więcej). Najlepiej w naszym języku, acz niekoniecznie.
  • 9
@opinel: ,,Dziesięć kawałków o wojnie"- nie wiem czy o coś takiego chodziło. btw w temacie Czeczenii oglądałam też dobry dokument ostatnio ,,Groźny tygrys putina" czy jakoś tak, o Kadyrowie. Też polecam.
@opinel: Trochę późno na to trafiłem ale jeśli nadal interesują Cię te książki to śmiało mogę polecić te na załączonym zdjęciu. Wymieniona wcześniej Rosja-Czeczenia i Widmo wolności są raczej książkami opisującymi Kaukaz z bardziej naukowego punktu widzenia. Podobnie jest z Dylematami kaukaskimi, tam jest sporo o stosunkach pomiędzy narodami i o symbolach narodowych Czeczenów. Matrioszka w hidżabie to całkiem niezły reportaż z Dagestanu i Czeczenii, książka napisana przez dwie bardzo dobrze
F.....o - @opinel: Trochę późno na to trafiłem ale jeśli nadal interesują Cię te ksią...

źródło: comment_qRnMHnS9ScCvj3oaQ3azg0ODgv9fQczY.jpg

Pobierz
@Frank_Costello: Jejku, dzięki (ʘʘ) Po krótkim rozeznaniu wygląda na to, że Dylematy kaukaskie to to czego szukałem! Teraz pozostaje tylko ją zdobyć. Mógłbyś w wolnej chwili zrobić zdjęcie spisu treści? A trylogię Góreckiego mam od jakiegoś czasu na liście "do przeczytania".