Wpis z mikrobloga

Mirki, pierwszy raz w życiu muszę odstawić mojego PC i kupić coś bardziej przenośnego - laptoka. Trochę się obawiam, bo trochę nie dbam o mobilne rzeczy (telefon wymieniany co pół roku dopóki nie kupiłem pancernej obudowy i szkła hartowanego na ekran).
Stąd moje #pytanie
Co ma być pierwszymi rzeczami, które mam zakupić do takiego lapka? Myszkę mam, kolega polecał jakąś podkładkę chłodzącą ale może wystarczy zwykła, na kolana? Co jeszcze?


#laptopy #komputery
  • 4
@OldButtler: Nie trzeba żadnych podkładek chłodzących, one są do intensywnego grania na wyżyłowanych lapkach albo dla lamusów, którzy sknerzą na czyszczenie starego zakurzonego sprzętu, zresztą ich skuteczność jest marginalna.
Mysz - ok, zależy od preferencji, ja na przykład całkiem przywykłem do touchpada.
Może hub USB - najlepiej aktywny, jak masz 2-3 złącza w lapku, a chcesz podłączyć więcej urządzeń
@OldButtler: Olej dodatki, kup lapka który nie ma obudowy z chińskiego gównolitu. Zainteresuj się takimi słowami kluczowymi jak Elitebook, Thinkpad. A jak Twoje skłonności do niszczenia sprzętu są poza ludzkim pojęciem to pozostaje Toughbook.
@TheDuck: Będzie z amelinium:) Niestety jakkolwiek by to nie ograniczało wyboru potrzebuję czegoś 1.max 14 calowego, 3.megalekkiego żeby mogło go utrzymać chore dziecko i 3. dotykowego. Coś tam już znalazłem. Wiem, że zaraz powiesz, że gówno, że po co, ale po przemyśleniu i próbach generalnych w sklepie jest potrzebny taki a opcja tabletu w ogóle nie wchodzi w grę.
@OldButtler: No to pozostają jakiejś lepszej jakości ultrabooki w takim wypadku. Sprzęty biznesowe do lekkich nie należą, do każdego trzeba dodać średnio 0,5kg względem podobnego sprzętu dla mas. W każdym razie żadnymi podkładkami się raczej nie przejmuj, to zwykła strata pieniędzy bo raz że nic to nie daje a dwa że będzie jedynie kurz zbierać.