Wpis z mikrobloga

@kmicolo: Nie wyobrażam sobie ręcznego maskowania, airbrushowania czy niemal jakiejkolwiek operacji przy retuszu bez tabletu. Zarówno precyzja jak i rozpoznawanie siły nacisku niesamowicie przyspieszają pracę. Plus jest jeszcze taki, że nie musisz kupować niczego kosmicznego - do retuszu wystarczy Ci w zupełności najtańszy i najmniejszy Wacom (okolice 300,-).
@palodisko: Zależy jakie robisz zdjęcia i jak głęboki retusz. Ale jakbym miał na przykład podmalowywać skórę modelki bez siły nacisku (i zmieniając każdorazowo opacity pędzla) to by mnie strzeliło chyba :). A biorąc pod uwagę że w szczytowym okresie schodziło mi około tysiąca zdjęć na miesiąc, to bardzo sobie ceniłem każdą oszczędzoną sekundę.
@kmicolo: myślałam, że ci sokół mówił że ja też cykam foty :D chociaż teraz niestety mniej, bo czasu brak. Zależy jaki, taki średniej klasy to bodajże 5-7 stów, od wacoma ofc jak tam wyżej reszta pisała. Ja też mam tego z biedry, bo pierwszy tablet więc wolałam nie szaleć z funduszem i jak na początek jest bardzo spoczko.
@adawidowicz na co dzien nie pracuje duzo na zdjeciach ale pamietam co nieco ze studiów; w kazdym razie nie da sie tego ogarnąc próbkowaniem? raczej naleze do ludzi którzy cenią sobie dobre ustawienie swiatła, co troche mi rekompensuje czas na retusz, ale wiadomo zalezy od sytuacji strzelania fotki
@palodisko: Dużo zależy od tego ile jest zdjęć i na kiedy :). W moim wypadku nie raz i nie dwa zdarzały się sesje po 150 sztuk dostarczone w okolicach 14 na następny dzień rano. Fakt, że katalogowe a nie okładkowe niewiele pomagał, bo nie było czasu bawić się w próbkowanie, skomplikowany zestaw masek i layerów. A malowanie jest diablo skutecznym i szybkim sposobem i na światło, i na skazy (healing czy
@kmicolo: czemu efekt ... , jest duzo składowych na to czy jest ok czy nie, technologiczne i te nie ;wiec rozbieżne zdania jak najbardziej ok wszak zalezy od człowieka. według mnie to kwestia wyczucia i zaznaczenia
@kmicolo: na tablet przesiadłem się już lata temu i tak jak w in design prakrycznie tylko myszka to photoshop i illustrator tylko tablet. Do retuszu zdjęć jak już się przyzwyczaisz będzie niezastąpiony. No i Wacom
@kmicolo: Kolego kup najtańszego Wacoma - przydaje się do bardzo wielu rzeczy, przyspiesza pracę co najmniej trzykrotnie - do dłubania przy fotografii będzie idealny, a sam zobaczysz do ilu jeszcze rzeczy go będziesz używać.