Wpis z mikrobloga

Dzień dobry mirki :) Nietypowe pytanie dla kolegów z #ratownictwo #999 #998 trochę #medycyna i przede wszystkim #pytanie

tl:dr


Krótkie wprowadzenie. Jakieś dwa lata temu zapisałem się do OSP na pewnej wiosce oddalonej od mojej miejscowości o kilka kilometrów. Potrzebowałem po prostu kursów podstawowych żeby móc startować do PSP, a że akurat w tamtej wiosce miałem kilku znajomych, to wybór był taki, a nie inny. W każdym razie okazało się, że chłopaki są bardzo zaangażowani jeśli chodzi o pomoc ludziom, zwłaszcza interesują ich zagadnienia z KPP dlatego z racji zawodu, poprosili mnie o pomoc w ich szkoleniu. Od dwóch lat spotykamy się i przerabiamy rozmaite scenki z wypadków. Sam powymyślałem już mnóstwo motywów, a nawet dość rygorystyczną punktację. Wynikiem tego jest dwukrotne zdobycie przez nich 4 miejsca w zawodach podczas, gdy byli jedyną drużyną nie będącą w KSRG oraz pokonując mi.n. szkołę aspirantów.
Jestem niezwykle dumny z chłopaków i w przyszłym roku chciałbym ich jeszcze lepiej przygotować, stąd prośba do Was:
Jeśli ktoś posiada jakieś scenki medyczne, system ocen na zawodach KPP (mniej więcej na co zwraca się największą uwagę przy ocenie uczestników) lub inne przydatne materiały to z wielką przyjemnością bym przygarnął.
Dodam jeszcze, że scenariusze ze strony PSP w Poznaniu odpadają (chłopaki już sami je przerobili ze 2 razy :D)

Z góry dziękuję za pomoc!
  • 4
@BlueGryf: Próbowałeś się odzywać do www.cnbop.pl?
Jakby co to znam tam bardzo fajnego człowieka, który ma jakiś kontakt z ośrodkiem z dużym ośrodkiem treningowym dla straży w Europie (nie pamiętam gdzie to było, ale jakiś Tussaud czy coś podobnie brzmiącego - moge potem poszukać).
@BlueGryf: pierwsze pytanie - posiadasz tytuł np. Ratownika Medycznego, że szkolisz chłopaków z KPP - czyt. Masz doświadczenie w zawodzie medycznym? Jeżeli tak to nie wyobrażam sobie żebyś sam nie potrafił wymyślić jakiś ciekawych/rożnych przypadków/scenek. Jeżeli nie masz nic wspólnego z ratownictwem medycznym - zróbcie dla własnego dobra kurs KPP u profesjonalistów bo takie zabawy podwórkowe do niczego nie prowadzą a pózniej przy prawdziwych akcjach wychodzą "kwiatki"
@polancky: rat med. Wymyslam im scenki od dwoch lat i nie ukrywajmy... Moje czesto zwiazane sa z dzialaniami jakie stoja przed ratownikami medycznymi i nieco roznia sie od tych, ktore mozna zobaczyc na zawodach kpp. Drugi motyw to taki, ze chcialbym wprowadzic powiew swiezosci i przygotowac ich praktycznie do wszystkiego, a po tylu wymyslonych scenkach ciezko o oryginalne pomysly :x
Chlopaki w wiekszosci maja KPP i tak jak mowie- maja juz
@BlueGryf: ok po prostu myślałem, że dopiero zaczynacie zabawę - nie doczytałem. Weź przeglądnij filmiki/relacje z zawodów dla ratmedów w PL i może jakiś pomysł nowy się zrodzi i tylko "złagodzisz" zadania tak aby były zgodne z KPP