Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z komputerem; ogladalem film zacinal sie zresetowalem ale juz sie nie wlaczyl to tak w skrocie. Szczegoly; nie, nie wlaczyl sie doslownie bo uruchomil sie ale wystawil mi napis cos z dyskiem juz nie pamietam. Dysk sprawdzany i inne. Prowalem formata z tego wzgledu ze bios pokazuje ze braluje sterownika dysku czy cuś takiego ja powiedzial mi @Dyktus (wzywam gdyz moze pamieta wiecej szczegolow i wgl). Powiedzial mi on iz moge sprawdzic komputer poprzez wlozenie innego dysku. Jezeli odpali sie normalnie tzn ze trzeba kupic nowy dysk ^^ jezeli nie tzn ze cos innego z kompem. Moje pytanie. Czy moge to sprawdzic jakos inaczej ? Jakies wgl inne pomysly na uratowanie bez kosztow lub co moglo pojsc nie tak. Komputer byl nie ruszany lecial film i dziwne ze tak z dupy nagle zdechl. Prezentuje zdjecie z owym napisem.

#komputery #komputer
Pobierz Yoiusa - Mirki mam problem z komputerem; ogladalem film zacinal sie zresetowalem ale ...
źródło: comment_y8DAJW1isClcnKZITlRnilRjY6v6S6zC.jpg
  • 19
@Yoiusa: Wejdź w bios i sprawdź czy się kolejność urządzeń do bootowania nie przestawiła. Ustaw HDD na 1 miejscu. To że probowałeś formata to głupota i od kiedy bios pokazuje brak sterownika dysku?
@Paszko_Rymbaba: kolejność była dobra. Zalecilem nie tyle format co sterownik do dysku SATA mógł walnąć bo był troszkę starszy system chyba.
Pamiętam ze miałem uzasadniony powód żeby polecić wstępna instalacje systemu
@Yoiusa: Jaki dysk? Jak SSD to jak najbardziej mógł tak paść. Widziałem po znajomych kilka razy jak dyski SSD w ten właśnie sposób padały. Na szczęści było to już ze 2 lata temu i były to głównie dyski jednego producenta. uraz mam do dzisiaj :-)
@Yoiusa: no to pozostaje Ci sprawdzać wszystko po kolei.
Na bank to nie jest problem ze sterownikami czy systemem. Może być padnięty dysk (elektronika), kontroler na płycie lub (marne szanse) kabelek. Na początku poleciałbym z dyskiem do jakiegoś znajomego i podłączył go np przez usb. Jak nie łyknie to RIP. Jak zadziała to trzeba pożyczyć jakiś dysk i kabelek i sprawdzać u siebie.
A jak wciśniesz F8 przy starcie kompa (bios)