Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem Asus ROG SWIFT PG278Q (głównie ze względu na G-Sync) i stąd moje (prawdopodobnie głupie) pytanie, czy jest jakaś różnica w graniu 1080p na monitorze 1440p od grania 1080p na monitorze 1080p? Pytam, ponieważ chciałbym kupić monitor na lata i IMO nie opłaca się brać monitora G-Sync z 1080p, tylko lepiej na przyszłość wziąć jakiś z lepszą rozdziałką, a w obecnej konfiguracji (i7 + GTX970) raczej nie zagram z wysoką liczbą fpsów w rozdzielczości 1440p. Chciałbym jednak wiedzieć, czy mimo grania w trybie 1080p sam fakt używania monitora 1440p może mieć negatywny wpływ na wydajność lub grafikę i czy suma sumarum nie wyszedłbym lepiej biorąc samo full hd (mając na uwadze moją obecną konfigurację sprzętową)?

#monitory #komputery #sprzetkomputerowy #gry #pcmasterrace #nvidia #gsync
  • 12
@franaa: Dlatego podkreśliłem, że chcę kupić monitor na lata. IMO głupotą by było, gdybym teraz kupił monitor z G-Sync w rozdziałce FHD, a powiedzmy za 3 lata przy kupnie nowego komputera ponownie kupił monitor z G-Sync w rozdzielczości 1440p (zakładając, że monitor 1440p nie miałby negatywnego wpływu na obraz i wydajność względem monitora FHD). Poza tym przy zwykłym użytkowaniu wyższa rozdzielczość daje wymierne korzyści. Nikt z Retiną nigdy nie narzekał, że
@Zydokomunopastafarianowegetarianin: Obraz będzie troszkę rozmyty ze względu na skalowanie. Ale gdybyś grał w 1440p to niby masz ~78% więcej pikseli do wyświetlenia, ale 1) z G-Sync wyłączasz V-Sync, co trochę zwiększy FPS, 2) możesz zmniejszyć antialiasing, bo piksele są dużo mniejsze i aliasing będzie mniej widoczny. Więc jeżeli nie zależy Ci na graniu w ultra w najnowsze tytuły w 1440p (tylko możesz przeboleć zeskalowane 1080p), a lubisz pograć też w starsze