Wpis z mikrobloga

z jezdnię tych


@w_ciul:
1. na jezdni jest skręt ale światło ma jednolite kółko - jadą z naprzeciwka i mają pierwszeństwo. Dodatkowo z boku piesi mogą mieć zielone.
2. na sygnalizatorze świetlnym byłaby strzałka - bezkolizyjne.
@w_ciul: Nie uczą takich podstaw na kursach?
Kurs kolizyjny nie tylko oznacza fakt, że przecinasz drogę jadącym pojazdom i w tym konkretnym przypadku musisz ustąpić im pierwszeństwa, ale również że zielone mogą mieć piesi na przejściu przy wlocie ulicy w którą chcesz wjechać.
@Tarec: Książkę też mam i również się z niej uczę, a wyszłam z założenia, że im więcej tym lepiej więc rozkminiam sobie pytania, które są w tym programie. Staram się uczyć tak żeby było praktycznie na drodze. Jeśli by tak nie było olałabym to pytanie zapamiętując jedynie odpowiedź :)
@sezonowiec1: Daj znać jak Ci poszło :)
@w_ciul: A to przepraszam, źle Cię odebrałem. Jak się rozumie, to się zdaje bez problemu:)
Ja na swoim egzaminie widziałem dziewczynę, która żaliła się swojemu facetowi po tym, jak piąty raz (!) oblała teorię, bo "tych pytań jest przecież tyle, że nie da się zapamiętać odpowiedzi". Stąd moja reakcja. Powodzenia :)
@w_ciul: Wiesz jak mi poszło? 67 pkt ;-; W domu jak robiłem to za każdym razem miałem 74/74, te testy co my mamy są troszke inne niż te w wordzie, jutro będę szedł do ośrodka szkoleniowego i wezme te same co mają w Wordzie, będziesz chciała? :p
@w_ciul: SYGNALIZACJA S1 w której nie występuje kolizja w momencie gdy jedziemy na wprost, poprzeczne drogi mają czerwone, ale w tym przypadku skręcasz w lewo a Ci z naprzeciwka też mają zielone i jadą prosto więc przecinasz im tor jazdy i oni mają pierwszeństwo ale tylko w przypadku gdy to skrzyżowanie jest w kształcie + bo jeżeli by było w kształcie T to by było bezkolizyjne ponieważ nie ma nikogo z
@w_ciul: co za ludzie i ich głupie wytłumaczenia !? Sama niedawno zdawałam prawko. Nie możesz skręcić w lewo, bo jesteś na pasie na wprost i dzieli Cię z lewym ciągła linia. parę metrów wcześniej byłaby przerywana i mógłbyś zjechać. Niestety tu jest już ciągła i nie możesz zmienić pasa ruchu