Wpis z mikrobloga

Prośba o ocenę planu treningowego dla początkującego:
1. Martwy Ciąg
2. Przysiady z wyskokiem na TRX lub zwykłe przysiady ze sztangą na barkach
3. wyciskanie sztangielek na ławce poziomej z supinacją
4. pompki na poręczach (łokcie przy ciele)
5. podciąganie podchwytem
6. łydki siedząc
7. unoszenie nóg w leżeniu
8. spięcia brzucha na ławce rzymskiej

wszystkiego po 2 serie po 8 powtórzeń, ostatnia 3 seria do odmowy
#mikrokoksy #silownia
  • 15
@Kamelakor: W tych programach jak starting strength czy stronglifts robisz tylko po 3 ćwiczenia z tego co kojarzę a nie 8. Na dodatek robi się tylko 1 serie MC bo sami mówią o tym, że to za dużo na jeden dzień Squat+deadlift
@PanTechnik: #!$%@?ć, najwyżej umrę. Robiłem ze trzy ćwiczenia wielostawowe po 3 serie po 6 powtórzeń, martwy ciag 3x3, do tego jakieś dodatkowe ćwiczenia na izolację danej partii np. Biceps, brzuch.
@albinos123: Rećko mówi w tym filmie jakich ćwiczeń w ogóle nie powinno się łączyć na jednym treningu, a wywalczył ponad 40 medali mistrzostw Polski, Europy i świata w podnoszeniu ciężarów, trójboju siłowym, wyciskaniu sztangi leżąc i kulturystyce, także zastanowiłbym się jeszcze nad tym "wg mnie jest jak najbardziej OK", to nie jest jakiś Janusz na BCAA.
@rotero wsłuchałem się w ten film i mówi o tym, że rozpoczynanie treningu od podciągania powoduje "rozciągnięcie" kręgosłupa, a taki rozciągnięty kręgosłow przy ćwiczeniach takich jak MC i siady, czy tam inne podobne, jest narażony na kontuzje - w przypadku zastosowania najpierw cwiczen MC/siad kregoslup nie jest az tak rozciagniety, a dyski międzykręgowe nie powinny się z taką łatwością wysunąć - dlatego napisałem "wg mnie jest jak najbardziej OK" :)
czy przypadkiem przy szerszym rozstawieniu łokci nie angażuje się bardziej mięśni piersiowych podczas gdy przy wąsko rozstawionych łokciach nie angazuje się bardziej triceratopsów?


@albinos123: Pochylasz tułów do przodu-klata, robisz z tułowiem pionowym- triceratopsy
@albinos123: Chodzi mi o to, gdzie idą łokcie jak się robi pompkę ;) bo 3/4 ludzi nie umie robić pompek i jak je robi to im łokcie idą do boku, a nie do ciała. To co mówisz to jest przy szerszym/węższym rozstawieni dłoni, ale łokcie zawsze idą wąsko przy ciele.
@albinos123: wysunięcie kręgów wynika z nadmiernie ściśniętego kręgosłupa. Podciąganie na początku treningu niweluje naprężenia i mogą raczej zapobiegać kontuzji. To takie samo działanie jak redukcja kompresji w wyniki noszenia pasa.