Wpis z mikrobloga

Ta tematyka powstania warszawskiego jest skutecznie nagłaśniana ostatnimi czasy.

W moim przypadku zaczęło się od Lao Che. No i jakoś tak nie mrawo mi podeszła ta płyta o powstaniu. Zwykle się ograniczałem do źródeł pisanych, nie będąc otwartym na inne media. Miasto 44? Jakby film był kręcony na poważnie to 10/10, niestety zrobili parodię, a przynajmniej dodając sceny ośmieszające sceny z wirującymi pociskami etc. podłamali wiarygodność całego obrazu. Ostatnio zabrałem się za Czas Honoru - 2,5 sezonu i mam dosyć, nie wytrzymam do Powstania.

Wygrzebałem aktualnie "Zakazane piosenki".
Dorwałem również http://www.filmweb.pl/film/Powstanie+Warszawskie-2014-690058 za który się wezmę w najbliższym tygodniu.

Czy jest więcej takich filmów z autentycznymi nagraniami, bądź wiernymi rekonstrukcjami, gdzie czuć ducha powstania?

#powstaniewarszawskie #czashonoru
  • 4
@Zatwardzenie: jest film chyba pod tytułem powstanie warszawskie, zbitek nagrań archiwalnych z powstania, ale jest beznadziejny lektor do tego wg mnie. W moim sercu na zawsze Pamiętnik z powstania Mirona, możesz też posłuchać na jego podstawie nagrań Pospieszalskiego i płytę Gajcy na podstawie jego wierszy
Czy jest więcej takich filmów z autentycznymi nagraniami

W moim sercu na zawsze Pamiętnik z powstania Mirona, możesz też posłuchać na jego podstawie nagrań Pospieszalskiego i płytę Gajcy na podstawie jego wierszy


@sheilacooper: ()