Wpis z mikrobloga

@wonsz_smieszek: problem w tym, że trzeba by je połączyć w parę czyli musiał bym mieć do tego odpowiedni sprzęt do testowania ogniw i sporo akumulatorów, żeby dobrać te o zbliżonych parametrach. dane znamionowe to nie wszystko. poszczególne sztuki mogą się od siebie różnić i to nawet o kilkaset mAh. jak kupiłem akumulatorki Sanyo to znamionowo miały mniej niż mi pokazała mikroprocesorowa ładowarka i to o ponad 200 mAh
@karol-piotrowski: akurat to w środku może nie wygląda aż tak tragicznie, bo widziałem już gorsze rzeczy, ale plastik jest yak #!$%@?, że się połamał jak rozbierałem ten power bank i będę go musiał kleić żeby się jakoś trzymał :)

martwi mnie to, że ogniwa mają 65 mm długości i nie widać żeby gdzieś w nich siedziały jakieś układy zabezpieczające, a są one połączone w szereg więc przynajmniej teoretycznie może im to
@dreaper: Wiesz co, wziąłem datasheet z takich samych ogniw, tylko 2500 mAh, i przynajmniej chińskie bajki mówią, że:

8.2. Overcharge Test Cell fully discharged per 7.2.2, is to be overcharged with 1.5C to 12V. Monitoring >change of cell temperature during testing. Stop the test when cell temperature decays to room temperature.

Criteria: No Explosion, No Fire


8.3. Heating Test

Cell charged per 7.1.1, is to be placed in the hot oven.Store
@karol-piotrowski: nie chodzi o to. chodzi o ich żywotność w takim układzie. wydaje mi się, że szybko padną skoro nie są w żaden sposób zabezpieczone. weź pod uwagę chociażby sam cykl ładowania. nawet gdyby zostały dobrane w odpowiedni sposób to z czasem ich parametry mogą się rozsynchronizować, a to może doprowadzić do uszkodzenia jednego z ogniw i spadku pojemności tego pakietu.