Wpis z mikrobloga

@biczplis: Nie twierdzę, że jestem supcio kierowcą, prawko zdałam w lutym, ale dlatego też mam jeszcze świeżą wiedzę teoretyczną :P
Chociaż praktycznie moje całe doświadczenie za kółkiem robiłam w Hiszpanii, gdzie drogi to istna dżungla, w której trzeba przetrwać. Tu nie ma zasad, a tym bardziej reguły prawej ręki XDDD Ale jako argument przemawiający za tym, że znam dobrze tą regułę jest to, że zdawałam prawko w Niemczech i tam
  • Odpowiedz
@MCRodzyn: Nie wiem, chyba Ty nie widziałeś, zazwyczaj skrzyżowania równorzędne występują na osiedlach z domkami jednorodzinnymi i są to małe skrzyżowania a nie skrzyżowanie dwóch alei...
  • Odpowiedz
@limpak: i co z tego? to ze w praktyce taki manewr może nie wyjsc to nie znaczy ze tak byc nie powinno, jesli ktos kto przygotowuje sie do egzaminu bedzie myslal tak jak Ty to go po prostu nie zda
  • Odpowiedz
@biczplis: Powiem Ci, że staram się, ale tutaj nikt tego nie robi i w-------ą się na Ciebie, jak zwalniasz. Nienawidzę jeździć tutaj, w ogóle nie możesz przewidzieć co debil za Tobą, przed Tobą czy obok Ciebie zrobi, bo nawet migaczy nie używają. Niedługo lecę do Niemiec i sobie pojeżdżę w końcu w normalnych warunkach........
  • Odpowiedz
@MCRodzyn: Stary podałem Ci zapis z kodeksu drogowego a Ty jeszcze nadal utrzymujesz swoje zdanie. Nie możesz wjechać na skrzyżowanie jako 3 ponieważ ustępujesz pierwszeństwa 1 i kropka. Dopiero jak on zakończy manewr to Ty możesz sobie wjechać.
  • Odpowiedz
@limpak: Tak podałęś mi zapis z kodeksu i całkowicie sie z nim zgadzam, nie moja wina ze nie potrafisz czytać.
W takiej sytuacji 1 wjeżdża na skrzyzowanie i puscza pozostałe pojazdy, chcialbys miec racje, ale jej nie masz. Nie chce mi sie juz dyskutować bo nie ma o czym. Naucz się czytać, doucz się trochę, i wtedy możesz się sprzeczać.
  • Odpowiedz
@MCRodzyn: To przeczytaj cały artykuł a szczególnie paragraf 4.

4. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

Nie wjeżdżasz jeżeli na skrzyżowaniu nie ma miejsca do kontynowania jazdy. Jest wtedy 1 więc nie możesz kontynować jazdy. Dalej zamierzasz się kłócić? ;)
  • Odpowiedz
@limpak: logiczne ze jak nie ma miejsca to nie wjedziesz co nie?
To Ty upierasz sie ze nie mozna wjechac na skrzyzowanie - a ja po prostu wiem ze powinno sie wjechac
mowilem juz ze w praktyce to czesto nie wystepuje ale mowimy tutaj o wiedzy egzaminacyjnej
  • Odpowiedz
@MCRodzyn: No tak, super wiedza egzaminacyjna. Według tego co mówisz powinna być kolejność 3,2,1 co jest nie zgodne z odpowiedzią. Poza tym na obrazku drogi są jednopasmowe i nie ma miejsca żebyś ominął 1. Więc nie ma miejsca i 3 nie może wjechać. Eh
  • Odpowiedz