Wpis z mikrobloga

@Kodziak: popatrz na to tak. Zasada prawej ręki pozwala na ruch pojazdu numer 1, tak więc pojazd 1 korzysta z swojego przywileju, i wjeżdża na skrzyżowanie. Następnie, jako to że skręca w lewo, to musi udostępnić pierszeństwo pojazdowi nr 2, tak więc 2 przejeżdza, a 3 czeka bo zablokowany jest przez 1, jak i też dla 3 , 1 ma pierszenstwo.
Pojazd 2 już przejechał przez skrzyżowanie i jest w
  • Odpowiedz
nie wierzę, ciekawe ile osób wypowiadających się tutaj ma prawo jazdy i w których chipsach je znalazło, bo nie mam słów
  • Odpowiedz
@Kodziak: dobra teraz tak na poważnie

Pojazd 1 dojeżdża do środka skrzyżowania następnie pojazd 3 przejeżdża skrzyżowanie( ma swoją prawa stronę wolną) pojazd 2 przejeżdża skrzyżowanie. Pojazd 1 opuszcza skrzyżowanie jako ostatni.

Rozpatrywanie skrzyżowania
  • Odpowiedz
W sumie zasada jest bardzo łatwa. Jak po prawej nikogo nie ma, to wbijasz na skrzyżowanie. Później przepuszczasz tych co jadą w przeciwnym kierunku, po tym jak sie zwolni, skręcasz w wymarzone lewo. A reszta pojazdów cie nie obchodzi, bo wiedzą co jest grane. Nie wjedziesz na skrzyzowanie, jak widzisz ze ktos juz na nim stoi.

Zasada prawej ręki dla pojazdu 1 obowiązuje 2x. Bo za 1 razem, po prawej nic nie
  • Odpowiedz
@biczplis: wiem na czym polega reguła prawej ręki :> napisałam w sumie to samo ( ze skrótem myślowym, wiadomo że 2 ma pierwszeństwo, bo 1 jest z jej prawej strony).
  • Odpowiedz
@MCRodzyn: @tusiatko: @drift: @mister_pink: @ossj:

Art. 25.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo - także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

Czyli 1 wjeżdża na skrzyżowanie (bo 3 ma go po prawej stronie)ale że skręca w lewo to ustępuje 2, i 2 ma w------e na to że 3 jest po jego
  • Odpowiedz