Wpis z mikrobloga

Dumam nad kupieniem do domu internetu LTE...Aktualnie mam radiówkę 20/2,5Mbps...
Mieszkam poza centrum miasta. Na telefonie z Play mam 1 kreskę LTE(zawsze można dokupić wmzcniacz czy coś w tym stylu).
Czy przejść na LTE?
Jak wygląda sprawa transferów, szybkości,pingi i od kogo najbardziej opłaca się wziąć?
Czy dają LTE do domu na próbę?

#informatyka #lte #internet #komputery #play #plus #orange #heyah #tmobile
  • 19
  • Odpowiedz
@M4rcin: w centrum Poznania mam zwykle +-10-15mbit w LTE (upload powyżej 5mbit). Nocami więcej, ale rzadko robie testy, a to tylko mój internet mobilny w telefonie.
Ping ~60, czasem mniej.
  • Odpowiedz
@M4rcin: Pooglądaj filmiki na youtube, jak ludzie zachęceni prędkość kupili i podpisali umowy :) Teraz kilka lat będą się użerać, w umowie jest zapewniane maks 64kb/s... Ten w telefonie spisuje się super, ale stacjonarny, gdy pakiet się skończy jest okropny.
  • Odpowiedz
@Romantyczny_Roman: 1. 'Bez limitu' jest w opcji 89,99zł, reszta ma normalną paczkę danych
2. Napisałeś:

gdy ten się skończy masz taki internet, że wykop w wersji mobilne ciężko będzie przeglądać...

Chyba na 1Mb/s da radę przeglądać wykop?
Ponadto w ofercie na kartę masz lejek 2Mb/s. Również w tej ofercie, kiedy jesteś w dobrej lokalizacji (nie ma obciążenia nadajników) nie dostaniesz lejka po przekroczeniu 100GB, bo w regulaminie jest zapis, że Play
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Ale ta prędkość to nie jest 1Mb/s tylko do 1Mb/s... Myślisz, że autorowi wpisu chodzi o to, żeby zamienić 20Mb/s na internet do 1Mb/s? Może i Play tutaj jest troszkę lepsze od Plusa, ale również są opinie negatywne. LTE na razie nie będzie lepszy od radiówki, gdzie prędkość jest "stała" a zużycie danych naprawdę jest bez limitu. Do czego można wykorzystać taką prędkość jaką daje LTE, skoro szybko może się
  • Odpowiedz
@M4rcin: Jak Ci działa ok ta radiówka to lepiej przy niej zostań, sam używam lte play ale jak bym miał coś bez limitów sensownego to bym zmienił.
  • Odpowiedz
@M4rcin: wzmacniacz czy coś w tym stylu nie działa... Jedynie 2 metrowy bat na dachu :D. A tak poważnie sprawdź LTE od T-Mobile mają dużo lepsze pokrycie zasięgiem
  • Odpowiedz
@M4rcin: Zgadza się Play ma najgorszą opinie jeżeli chodzi o internet, nawet w mieście jest ciężko z LTE, T Mobile zdecydowanie lepszy jest jakościowo
  • Odpowiedz