Wpis z mikrobloga

#windows #linux

Mirki, już mnie szlag trafia. Miałem kiedyś Windowsy i fedorę 19 na lapku i było wszystko ok, do czasu aż zachciało mi się Fedory 22. Wywaliłem poprzedni "kapelusz" i zainstalowałem wersję 22.

Na początku walczyłem, aby dodać do gruba windowsa - nie udało się. Przywróciłem zatem MBR przez Bootrec.exe bo automatycznie nie chciało się przywrócić.

Teraz chciałbym móc jednak mieć wybór między Windowsem a Fedorą, ale EasyBCD 2.3 nie radzi sobie z tym. Dodanie Linuxa, typu Grub2 czy to lokalizowanej ręcznie czy automatycznie jest nieskuteczne. W opcji wyboru pojawia się niby fedora ale włącza się grub4dos i na tym stanąłem.

Poradźcie coś proszę, bo straciłem już cierpliwość...
  • 4
@fervi: Na W7 (bo jego najczęsciej używam) zanstalowałem EasyBCD, który zawsze się dobrze sprawdzał bo trzy kliknięcia i wszystko grało. Teraz po dodaniu linuxa włącza się jakiś grub4dos z dysku C gdzie siedzi Windows.
@fervi: MBR przywróciłem i Windowsy śmigają. Teraz mam problem, żeby odpalić Fedorę (z grubem jest od początku coś nie tak bo nie mogłem dodać do niego windowsa - grub się nie pojawiał).