Wpis z mikrobloga

Jest jakaś strona która pokazuje jacy kandydaci startują w okręgu do parlamentu? Skąd do #!$%@? wafla mam to wiedzieć, jak nawet nie ma u mnie plakatów wyborczych żadnej partii (przynajmniej nie widziałem). Chcę czegoś się dowiedzieć o kandydatach.
#wybory
  • 7
@BongoBong: ogólnie ostatnio był wykop o kandydacie z partii która może przekroczyć próg i szukam właśnie jego nazwiska, bo z tego co się orientuję, to będę mógł na niego zagłosować. Sęk w tym, że nie pamiętam jego nazwiska.
@BongoBong: Ogólnie trochę #!$%@? są porobione te okręgi, bo na przykład u mnie są osoby startujące z Wrocławia, ale nie widzę tych na które chcę zagłosować. Okręgi są wojewódzkie? Jest to realne, że jeden kandydat z Wrocławia startuje w okręgu A, a drugi kandydat z okręgu B?
@Zeroize: Można startować z dowolnego okręgu w kraju, więc jest możliwe, by np. człowiek z Wrocławia kandydował w Gdańsku, czy gdziekolwiek. W województwie dolnośląskim są trzy okręgi. Z siedzibami OKW we Wrocławiu, Legnicy i Wałbrzychu. No i mówimy o okręgach do Sejmu. Do Senatu wyglądają inaczej.