Wpis z mikrobloga

@niezielony: facet ciągle mówi, że były inne ustalenia, że czegoś nie było w planie, mimo, że jest od min. dwóch miesięcy. Za nic w świecie nie chce zaimplementować niczego na wzór mini poczty/czatu w aplikacji (wymiana wiadomości między użytkownikami apki) - chce to zastąpić nieedytowalnymi komunikatami - tzn. jeden user może coś napisać, ale drugi może mu odpowiedzieć tylko raz i to tylko gotowym szablonem. Ciągle mówi, że grafiki nie da
@Kralizek: Mini chat to jeszcze kwestia serwerów, gdzieś te wiadomości muszą być trzymane, są różne gotowe usługi na rynku, w każdym razie wszystko jest do zrobienia, ale jakiś back end do tego musi być. Co do grafiki i jej rozmieszczenia to też się da wszystko zrobić za pomocą natywnych narzędzi, może on po prostu nie umie. ;)
@niezielony: to dlaczego nie mówi, że problemem jest brak serwera, a nie "że się nie da", "że nie było". Inna sytuacja - user zarządzający ma dostęp do userów mniejszych (dajmy na to Zbyszek, Marzena, Ksawery) i każdy mniejszy ma swój ekran ze statystykami i wiadomościami, wg. tego gościa nie da się zrobić ekranu z wiadomościami tylko Marzeny, lub tylko Ksawerego, może być tylko jeden folder z wiadomościami wszystkich.
@Kralizek: Po prostu go o to spytaj. Da się zrobić wszystko co widzisz w innych aplikacjach, to tylko kwestia czasu, pieniędzy i umiejętności. W takim wypadku jeśli wiadomość ma zostać wysłana od administratora do danego użytkownika to wszystko kwestia back-endu i API, jeśli nie masz dostępu do żadnego serwera to tego nie zrobisz.
@niezielony: problem z tym, że część wiadomości jest wysyłana między aplikacjami, np. duży user zleca zadania mniejszymi oni je u siebie widzą.
drugi problem jest taki, że programista jak i ja pracujemy nad wspólnym projektem dla klienta i klient wierzy programiście, co uderza w moją robotę :/
@Kralizek Po części tak, ale jakie to ma znaczenie? Jesli w umowie i wymaganiach jest system wiadomosci a on to zaakceptował i teraz sie wykreca, że nie da sie tego zrobić to po prostu zleć to komuś innemu.

W ogole mi to wyglada na malo profesjonalną robotę bo tworzenie takiej aplikacji to zawsze kwestia stworzenia do niej back endu, a on sie sam nie wyczaruje, ktos to musi zrobić, pytanie czy zostalo