Wpis z mikrobloga

@marek22: Teraz mam najnowsze producenta, bo po zmianie ISP nie mogłem ustawić OpenWRT żeby działało stabilnie i z pełną prędkością.
@kartezjusz6644: zasięg to to ma dobry tak jak TP-Link TL-WR1043ND? Bo ten jak dla mnie jest wypasiony. Pod warunkiem że działa :D.
@Septiusz: Zapomnij. 5 MB/s to maks co osiągniesz na dyskach USB podpiętych do routera. NAS jest o wiele szybszy właśnie dlatego, bo ma swój własny hardware na wyłączność, i nie dzieli się zasobami z innymi usługami.
bo co jakiś czas wywali mi połączenia ze wszystkimi urządzeniami


@Septiusz: Typowy objaw przy ustawieniu kanału na AUTO, jak sąsiad sobie postawił jakieś WIFI i mocno sieje, router może świrować w poszukiwaniu lepszego kanału, spróbuj ustawić statycznie i zobacz co wtedy będzie się działo, 1043 jest całkiem niegłupi, ja mam na takim DD-WRT i jestem zadowolony
@burcadbadeed: cały czas jadę na manualnym kanale, ale mam sieczkę na 2,4 Ghz :/. Ale właśnie sprawdziłem i mam ustawiony 5 kanał. Niezbyt optymalne. U mnie akurat sąsiedzi widzę mają przeważnie 4-6. Wskoczę na 11 i zobaczę...
@burcadbadeed: Zmieniłem kanał i na razie chyba placebo, bo wydaje się lepiej. Zobaczymy na dłuższym dystansie. Wiesz może dlaczego mam limit 40Mb/s? Na telefonie mam identyczny limit. Muszę poszerzyć pasmo do 40Mhz?