Wpis z mikrobloga

Kto nie bawił się żurawiem w Doom 3 niech pierwszy


Gra ma 11 lat (tak tak proszę państwa, to 2004 był 11 lat temu, a nie 199x!), a chyba nigdzie nie widziałem lepszych interfejsów. Nawet w najnowszych grach często mamy tak, że jakiś panel ogranicza się do wielkiego czerwonego knefla, czy rozmazanego "PUSZ MI". W Doomie natomiast każdy taki panel to prawie pełnoprawne GUI - ma swoje linie tekstu, które można zmieniać, klikalne przyciski i dokładny kursor. Która strzelanka czy nawet jakiś nie-informatyczny RPG ma taki szczegółowy interfejs?

Pamiętam jak grałem za guwniaka pierwszy raz- pełny dubbing (moim zdaniem, lepszy niż oryginał), wszystkie guziki przetłumaczone, super grafika z pełnym dynamicznym oświetleniem, no normalnie magia. Potem przez dwie noce zestrachany kładłem się spać, taki był realizm, a do tej pory miło jest przechadzać się po ogromnej marsjańskiej korporacji Union Aerospace, po mapach, na których nie czuć jest (aż tak), że to są zamknięte korytarze, tylko że na serio przemierzamy długie sektory w dużym systemie bazy.

I tak wspominając, to trochę się obawiam, że #doom4 będzie tylko kolejnym klonem QuakeLive, tyle że z mapbuilderem i trochę innymi przeciwnikami...

#zachwyt #nostalgia #gry #doom3 #pcmasterrace no i chyba obecne #gimbynieznajo
tellet - Kto nie bawił się żurawiem w Doom 3 niech pierwszy
SPOILER
Gra ma 11 lat (...

źródło: comment_mJcCpJbv5EeLw64UXk91kTw1MGoz7xc5.jpg

Pobierz
  • 21
@mojemacki: Znaczy się, ja d3 znam na pamięć, więc praktycznie nie ma dla mnie straszaków- ogólnie to postawione głównie na zaskoczenie typu wyskoki, jakieś zombi, które po cichutku sobie podeszło i pojawia ci się przed nosem po obrocie etc. Dodatkowo, ostatni patch 1.3 nie wymaga płyty, więc może dlatego?
@Deminel: Dzienniki tak samo dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°). To właśnie jeden z tych elementów co budowały
@tellet: ostatnio przeszedłem na prawilnym pierwszym Xboxie. O ile na PC w roku wydania gra wydawała mi się okropnie nudna, tak na konsoli ciągła mnie niemożebnie. Świetna grafika nawet jak na konsole VI generacji, fajny klimat i idealne sterowane. Gre wciagalen tylko nocami - lepszy klimat, zaraz po ukończeniu podstawki wziąłem się za RoE i dalej była to dobra gra. I dodatkowo na płytkach z gra, były do ogrania dwie pierwszyle
@mojemacki: W 2012 zremasterowali grę, wyszedł Doom 3: BFG Edition na 7 generację i PC. Obecnie jest w promocji na PS3 za 30 zł z groszami, a na allegro możesz kupić klucz na steam też coś za 3 dyszki.
@Votlipak: RoE miało też dostać polonizację, ale coś tam się nie dogadali, a szkoda. Przez to ciężko było zestawić pirata RoE z oryginalką D3. O strzelankach na konsole dyskutował nie będę xD. Oczywiście, D95 i D2 to były klasyki, ale to była jeszcze ta era, gdzie ganiałeś po bloczkowatych pomieszczeniach i wysypywały się na ciebie pierdyliardy 32x64 ikonek jako przeciwników.
Pierdyliardów impów czy zombich w D3 chyba nawet obecny średniej klasy
@tellet: ja juz całkowicie się na konsole przesiadlen, granie w FPSy mimo sterowania jest naprawdę wygodne - wystarczy trochę wprawy. Zresztą konsole mają swoje mocne tytułyna tym polu, ot ze wymienię BLACKa na ten przykład.
@mojemacki: No to jak dorwiesz oryginałkę to polecam, sam mam pudełko na 3 płyty CD, które swoje przeszły i nadal działają ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ponadto znam na pamięć cd-key, nie wiem czemu, ale znam xD.

@Votlipak: Znaczy się, ja mam swoje zdanie na temat strzelanek i sterowania właśnie, ale rozumiem, że inni mogą się przyzwyczaić. Osobiście nie wyrobiłbym albo z autoaimem albo z uczuciem chodzenia
@d3v: no ja na PS2 grałem i jak na możliwosci czarnulki grafika prezentuje się cudnie. Muszę zapolować na wersję na Xkloca, sam muszę ocenić która wersja jest lepsza, ale podejrzewam ze będzie jak w przypadkuwiększości miltiplatformowych gier, czyli Xbox > PS2. Obecnie jak kupuje starsze gry, to miltiplatformowe kupuje na Xboxa, na PS2 staram się tylko zbierać eksy.
@Votlipak: jak grasz ps2/xbox to polecam Star Wars Republic Commando, Star Wars Knighsts of the Republic 1/2, Beyond Good & Evil (świetna gierka ! :) )
@d3v: @d3v: Tak się właśnie składa, ze parę dni temu doszedł do mnie BGE na Xboxa. Pal licho, ze mam big boxa (wydanie premierowe) na PC, chcialem mieć tez na konsolę. Dawno w to nie grałem, praktycznie nic nie pamiętam więc gra co rusz mnie zaskakuje swoją narracja, gameplayem i pomysłami ( nie spoileruj), nie pamiętam nic z fabuły, poza ogólną otoczka). Świetny tytuł, genialny wręcz.Trochę się napolowalem na ta
V.....k - @d3v: @d3v: Tak się właśnie składa, ze parę dni temu doszedł do mnie BGE na...

źródło: comment_J7gQdq9SKUh4nThtAAwjL5ikhw75UOL5.jpg

Pobierz