Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy jak robicie trening siłowy a później cardio, to w przerwie piejcie jakieś węgle albo coś innego? może jakiś banan przed cardio? Aktualnie robię siłówkę + cardio i dopiero później 2 banany wjeżdżają.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@www00kieee: wg mojej obecnej wiedzy, jeżeli jesteś na redukcji czyli masz ujemny bilans kaloryczny to jest to bez znaczenia czy zjesz te banany w przerwie między treningami czy po. Bo że masz wyliczone co do grama wszystko to z góry zakładam ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@www00kieee: Cardio robisz, zeby spalić tłuszcz na deficycie glikogenu wynikającym z przeprowadzonego wysiłku na treningu siłowym. Nie możesz więc uzupełnić tego glikogenu po siłowym bo na cardio g---o wtedy spalisz.
  • Odpowiedz
@www00kieee: tylko jeśli cardio to półmaraton. nie musisz nic jeść w trakcie lub możesz zejść w trakcie jeżeli samopoczucie będzie dzięki temu lepsze. sprawdź i sam zadecyduj.

@diaboliqer: what? :D tłuszcz spalasz niemal w takim samym stopniu jak glikogen w trakcie każdego rodzaju wysiłku, w każdym momencie trwania tego wysiłku. sam tłuszcz spalasz jak już nie masz glikogenu czyli po jakiejś godzinie szybkiego biegu
  • Odpowiedz
@berti: cario utrzymywane na odpowiednim poziomie tętna spala tłuszcz najlepiej, a wykonywane PO treningu siłowym, kiedy mamy bardzo niski poziom glikogenu jest najbardziej efektywne.
  • Odpowiedz
@diaboliqer:
1. trening siłowy zużywa bardzo mało glikogenu
2. różnica między różnymi zakresami tętna to ledwie kilka procent jeśli chodzi o proporcję udziału różnych źródeł energii.
3. efektywne do czego? cardio to ostatnie co jest efektywne jeśli chodzi o zdrowe chudnięcie
  • Odpowiedz
@diaboliqer: zna się na robieniu formy na sterydach. jesteś na sterydach? bo wtedy mechanizmy są zupełnie inne. następnym razem zanim się zaśmiejesz, to doczytaj to i tamto. Karmowski pomimo tysięcy badań nad kreatyną nadal każe brać ją okołotreningowo. Gada też wiele innych bzdur
  • Odpowiedz
@l3chu: @www00kieee: o, też dobry pomysł. ogólnie zmiany w stylu życia zmniejszające czas spędzony w bezruchu jak najbardziej pomogą. Sam chodzę do pracy pieszo 3km. Jak dojeżdżałem gdzieś samochodem w mniej niż 15-20 minut, to przestawiłem się na komunikację miejską, itd, itp.
  • Odpowiedz