Wpis z mikrobloga

Ostatni raz tak kisnąłem z wyborczej kiedy "ujawnili się", że popierają Bronisława Komorowskiego w walce przeciwko dr. Andrzejowi Dudzie.
http://wyborcza.pl/1,75968,19071757,stawka-tych-wyborow-jest-sama-demokracja.html

Szkoda, że tak późno wyborcza postanowiła popełnić taki artykuł bo pewnie prawnicy PiSu #!$%@?ą sprawę i nie skierują wniosku do sądu. A byłoby co prostować.

PiS nie jest partią demokratyczną, jest partią wodzowską.

Informacja nieprawdziwa. Prezesa PiS wybiera Kongres PiS. Kongres może też Prezesa odwołać

Prawo i Sprawiedliwość zamierza: naruszyć trójpodział władzy; znieść niezawisłość sędziowską; zwasalizować Trybunał Konstytucyjny; odrzeć z uprawnień Rzecznika Praw Obywatelskich; dać prezydentowi władzę rządzenia dekretami i rozwiązania Sejmu, kiedy zechce; ograniczyć inicjatywę ustawodawczą posłów; zakazać poprawek do rządowych projektów ustaw; osłabić ochronę obywateli przed dyskryminacją.

Tutaj dobrze byłoby gdyby wypowiedział się jakiś sympatyk PiS pokroju colegi @zgnily albo @stekelenburg2 ale jestem niemal pewien, że PiS nie ma w projektach ustaw ustawy o zniesieniu niezawisłości sędziowskiej. W projekcie konstytucji PiSu też takiego zapisu nie znalazłem.

Informacji tu całkiem sporo. W związku z kategorycznym, histerycznym językiem jakiego użyła wyborcza raczej łatwo udowodnić ich nieprawdziwość (prezydent ma rozwiązywać sejm kiedy zechce? ano nie kiedy zechce a kiedy będą przesłanki X, Y, Z). W sumie jakby się chłopaki z PiSu uwzięli to na niedzielę wyborczą mogliby dostać ładne sprostowanie na stronie internetowej wyborczej bo cisza wyborcza nie przeszkadza w wykonywaniu orzeczeń sądów.

Przypominam, że Wyborcza ma dość swobodne podejście do wyroków sądów hehe wyborczych.

#trybwyborczy
#polityka
#wybory
  • 15
@marianbaczal: Wyróżnianie mnie jako sympatyka PiSu to lekkie nadużycie, ale też nie jest dla mnie obrazą. Możesz mieć takie wrażenie po wyborach prezydenckich, gdzie wspierałem mocno Dudę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tego tekstu. Typowa propagandówka gabzdety.pl, ciężkostrawne gówno dla każdego, kto do tekstu stara się podejść krytycznie i szuka jakiegoś odniesienia do źródła.

Zwycięstwo PiS może zagrozić demokracji. Stanowisko "Wyborczej" wynika z naszej 26-letniej historii