Wpis z mikrobloga

  • 2
@tenkeidan: 35 znośny czasami. Ja mam 27 i jest dopuszczalny ale pełniej brody nie idzie zapuścić. Ojciec nosi pełną brodę od zawsze więc geny to wredna bulwa.
  • Odpowiedz
@tenkeidan: Zarost to przede wszystkim uwarunkowania genetyczne. Ma na to też wpływ dihydrotestosteronu, ale nie tak duży, jak się powszechnie sądzi. Jeżeli do ~18-20 roku facet ma raczej mały zarost, to brody nie zapuści pewnie nigdy.
  • Odpowiedz
19-20 letni facet może nie mieć kompletnie zarostu


@tenkeidan:
Może. Mam kumpla w moim wieku - lvl 29 i do ok 23-24 miał tak delikatny zarost, że golarki mechaniczne w ogóle go nie brały. Dopiero teraz zaczęły mu się robić porządne włosy na paszczy.
  • Odpowiedz
@aikonek: Kiedys majac 20 lat czesto juz 6 lat bylo sie krolem i z 4 razy na bitwach i mialo sie juz z 12 dzieci, a teraz?
Nazwą Cię chłopczykiem :D
  • Odpowiedz
@tenkeidan: geny, geny :d
Kolega od 16 roku intensywnie się musiał golic, w wieku 18 stwierdził że zapuści. Ma pełen zarost jak wikingowie. Z kolei ja mam większy zarost niż mój ojciec :d to chyba losowe
  • Odpowiedz
@tenkeidan: Tak generalnie to zależy od DHT i genetyki. niektórzy genetycznie produkują masę DHT od młodości i mają papier ścierny już przed 18 rokiem życia (tacy najczęściej zaczynają łysieć przed 20 rokiem życia), niektórym natomiast poziom DHT rośnie powoli ale stopniowo od wieku nastoletniego aż po 30tkę gdzie wtedy dopiero mają swój finalny zarost (co też niekoniecznie znaczy że pełny), generalnie też tacy mają mniejsze ryzyko łysienia lub jak już
  • Odpowiedz