Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że niedługo zakończy się poszukiwanie inwestorów dla Autosana. Co ciekawe jednym z zainteresowanych jest państwowo-prywatne konsorcjum składające się z firm związanych z przemysłem zbrojeniowym - Huta Stalowa Wola oraz PIT-Radwar (z państwowego PGZ) jak i prywatna SKB Drive Tech.

Trzy oferty kupna Autosanu; decyzja w przyszłym tygodniu
Trzy podmioty są zainteresowane zakupem będącego w upadłości Autosanu z Sanoka (Podkarpackie). Decyzje o wyborze oferty podejmę pod koniec przyszłego tygodnia - powiedział PAP w środę syndyk Ludwik Noworolski.
http://motoryzacja.wnp.pl/trzy-oferty-kupna-autosanu-decyzja-w-przyszlym-tygodniu,259862_1_0_0.html

I więcej o planach konsorcjum:

(...) "Chcemy również, żeby Autosan wypełnił polską przestrzeń i potrzeby polskich sił zbrojnych, po to (w konsorcjum) jest PIT-Radwar i HSW. Liczymy, że ten konglomerat różnych pieniędzy i różnych pomysłów na działanie Autosanu, zapewni lepszą przyszłość firmie i że Autosan będzie wracał do lat minionych i będzie odzyskiwał swoją świetność" - powiedział Gawlik.

Gawlik zapowiedział, że złożona oferta zawiera również gotowe zamówienia na produkcję autobusów dla komunikacji miejskiej w I kwartale 2016 r. Pieniądze potrzebne na realizację zamówienia miałaby zapewnić Agencja Rozwoju Przemysłu. Dopytywany o szczegóły tego zamówienia odpowiedział, że chodzi o "wyposażenie w autobusy komunikacji miejskiej jednego z miast". "Więcej szczegółów nie mogę podać" - dodał.

PIT-Radwar to warszawska firma, która należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, działa w sektorze radiolokacji. Wiceminister zaznaczył, że jest zainteresowana ulokowaniem produkcji w Autosanie "pewnych produktów". "Spółka oczekuje, że uzupełni to gamę produkcji, jaka jest realizowana w PIT-Radwarze i w konsekwencji wpłynie to na końcową wartość obu podmiotów" - powiedział.

W ocenie Gawlika, Autosan może liczyć również na pieniądze, które PGZ będzie pozyskiwać, jeśli chodzi o budowę silników. "Sądzę, że pod tym względem czeka Autosan rewolucja, ale z korzyścią dla każdego, kto w tym będzie uczestniczył" - zaznaczył.

"Już widzimy dzisiaj, że nie poradzimy sobie sami, że będziemy musieli część produkcji rozkooperować. Kiedy zobaczyliśmy, że jest problem w Sanoku, to z inicjatywy pana ministra (Gawlika) zaangażowaliśmy się w ten projekt. Dzięki przejęciu Autosanu możliwa będzie realizacja zamówień, które pojawią się w 2016 r. i będzie ich prawdopodobnie dwa razy więcej w stosunku do roku obecnego" - dodał.


HSW jest liderem konsorcjum, które złożyło ofertę ma 34 proc. udziałów, pozostałe dwie spółki mają po 33 proc.

http://motoryzacja.wnp.pl/firmy-z-grupy-pgz-chca-kupic-autosan,259792_1_0_0.html

Zdjęcie:
http://phototrans.pl/14,467569,0,Autosan_M18LF_V01_R0_632B.html

#motoryzacja #autosan #sanok #wojsko #pgz #hsw #komunikacjamiejska
Pobierz BaronAlvonPuciPusia - Wygląda na to, że niedługo zakończy się poszukiwanie inwestorów...
źródło: comment_CpIn8gKxwznme8c70DLo8ENygg7WtBN9.jpg
  • 7
@urs6: A co to ma być niesamowitego w tym? Że z "inicjatywy pana ministra" państwowa firma kupuje upadającą fabrykę? Rzuć okiem może na produkty Autosanu i powiedz mi które to genialne produkty spełniają światowe standardy wojskowe?
@LooZ: Przeczytaj jeszcze raz tą moją linijkę tekstu. Po prostu irytuje mnie jak mówi się, że u nas nic nie ma. Wszystko wyprzedane itp. Nie jest źle, uważam, że Polska ma dobrą perspektywę i może być lepiej. Resztę sobie dopowiedziałeś.