Wpis z mikrobloga

@sermaciej: Nie do końca. Bo w przytoczonym przykładzie kiedy weźmiesz dowolną kwotę z tych 10 000 to można powiedzieć że jest opodatkowane 18%. Natomiast w propozycji 75% pieniądze do 500 000 są traktowane inaczej niż ta nadwyżka.
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy: Facepalm mocno, jaka partia taki elektorat

To prawda, że każda pensja to zarobione pieniądze.

1. Stwierdzenie, że podatek 75% odbiera człowiekowi 75% zarobionych pieniędzy jest
  • Odpowiedz
@ish_waw: Ładnie się rozpisałeś, ale

1. Stwierdzenie, że podatek 75% odbiera człowiekowi 75% zarobionych pieniędzy jest prawidłowe.

jest założeniem nieprawidłowym, co określa cały Twój wywód jako nieprawdziwy.
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy: No chyba jednak czarnolisto.

W systemie progresywnym PIT od momentu, kiedy twój roczny dochód osiągnął poziom X, cały twój następny dochód, czyli zarobione przez ciebie pieniądze, jest opodatkowany wyższą stawką. Czyli np. W czerwcu płacisz już 30%, w październiku 50%, a w listopadzie 75%.

Nie wiem ile masz lat, doucz się bo tak to działa w Polsce dzisiaj i od pewnego miesiąca wpada się w wyższy próg.

Podatek 75%
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy: Tak, to oznacza, że człowiek zarabiający 14 tys. zł miesięcznie w styczniu miesiącu zapłaci kilka %, w lutym 15% od całej swojej pensji, w marcu 15% od całej pensji, w kwietniu więcej, w maju zapłaci 30% od całej swojej pensji, to samo w czerwcu i lipcu, w sierpniu zapłaci 50% od całej swojej pensji czyli najlepiej dla niego jak się zwolni przed sierpniem i wyniesie za granicę do niekomuszego kraju. Inaczej ten sam podatek 50% będzie płacił od każdej kolejnej pensji w roku, tracąc przy tym połowę swoich zarobków. Czyli np we wrzesniu z jego 14 tys. zł zostanie mu 7 tys. po opodatkowaniu.

W sumie może za ostro pojechałem bo może po prostu nie rozumiesz jak działa progresja podatkowa to wlasnie pokazałem.

Czyli tak, przy umowie o pracę od pewnego miesiąca przy wyższych wynagrodzeniach neokomunisci chcą odbierać ludziom 75% ich
  • Odpowiedz