Wpis z mikrobloga

Pytanie: Czy mogę skutecznie od ITD domagać się obniżenia mandatu ( dostałem pismo z fotoradaru) z tytułu odchyłki pomiaru + / - 3km/h? Napisali mi że jechałem 61km ( przy ogr. do 50) i chcą 100zł. Ok. wg. przepisów i znaków jechałem za szybko, na moim zegarze było max 55 - 56 km, nie sądziłem, że pstryknie mi przy takiej prędkości. Dlatego niesmak pozostawia imho zawyżenie prędkości. Jakie Wasze zdanie?

#pytanie #pytaniedoeksperta #mandat #fotoradary #emilrau
  • 12
  • Odpowiedz
@kawa-i-papierosy: Czytałeś o co mi chodzi? Napisali mi 61km wg. mnie nie jechałem szybciej jak 55- 7 km, fotoradar ma widełki prędkości, ja chce taki na jaki sobie zapracowałem i tyle.
  • Odpowiedz
@filemonq: To dlaczego mi nie napisali że jechałem 70km/h (doliczając plus 3 do pomiaru)? Dodatkowo miałem na GPS prędkość 54! ( byłem w obcym terenie), a wskazówka wskazywała lekko powyżej 55 anie na 60. Obserwowałem przyrządy ( ^_^) tym bardziej, uważam że wynik zawyżony tylko po to żeby dać 100 zamiast 50 ( o które w zasadzie nie maiłbym pretensji).
  • Odpowiedz
To zalezy od urządzenia, każde ma inny błąd pomiarowy, musisz w dokumentach fotoradaru sprawdzic bo o tyle realnie mozesz obniżyć prędkość ze sie tak wyrażę, sorry bo wychodze do pracy i z telefonu pisze, pozdro :-)
  • Odpowiedz
@a2rec: Pisz o unieważnienie (i wypisz wszelkie powody, które uważasz za korzystne dla Ciebie), nawet jak Ci nie unieważnią, to obniżą. Mój ojciec zawsze tak robi - wymyśla nie raz tak bzdurne powody, że sam się z nich śmieje. Kiedyś mu anulowali, a tak - zawsze coś obniżyli. Powodzenia
  • Odpowiedz
no to prosty rachunek, jeżeli na fotoradarze miałeś 61, to kara maksymalnie może być za 58, kwestia czy przepisy jakoś rozróżniają kary za takie prędkości?

Jeśli tak, a kwota 50zł różnicy ma dla Ciebie znaczenie to oczywiście wal drzwiami i oknami ;)
  • Odpowiedz