Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy z #norwegia i #emigracja Chciałbym Was spytać: jaka jest minimalna liczba godzin pracy jaka wystarczy na przeżycie w NO? Pracując ze 2 dni w tygodniu po 8h (za niewielką kasę, prace nie wymagające wielkich kwalifikacji) da się tam przeżyć (żyjąc po studencku, czyli powiedzmy, że za 10k koron miesięcznie) czy kicha, nici z tego?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChemicalPete: @JotDeKa: @jan_skrzetuski: @skislam: Koledzy i koleżanki, przede wszystkim dziękuję za odzew. Niemniej chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz - gro z Was, drogich mirków i mirabelek, pisze mi ile kosztuje życie w #norwegia, a przecież nie to jest tematem mojego pytania!( ͡º ͜ʖ͡º) Nie interesuje mnie kto za ile wyżyje, czy na prowincji czy nie,
  • Odpowiedz
@ChemicalPete: Zatem, wracając do Twojego pytania - nie da się oddzielić minimalnej liczby godzin jaka jest potrzebna, żeby zarobić na przeżycie w Norwegii, bo to zależy od wielu czynników:
- gdzie będziesz mieszkał (jakie miasto itd.), czy będzie to dom studencki czy wynajęty pokój/mieszkanie
- ile będziesz wydawał na jedzenie

To są dwa podstawowe czynniki, a jedno jest zależne od drugiego. Zatem, kwota na przeżycie i liczba godzin jest zależna
  • Odpowiedz
@ChemicalPete: Odpowiedzielismy tak jak nalezalo. Jak przeliczysz godziny pracujacego w maku do tych na stanowisku kierowniczym? Jeden bedzie pracowal 200h zeby dac rade, inny 100. Jak napisal @Serchio, to zalezy od wielu czynnikow.
  • Odpowiedz