Wpis z mikrobloga

@herejon: przeczytaj sobie wątek na skyscrapercity i przejrzyj plany zagospodarowania. Ogólnie będzie jedna droga wyjazdowa z osiedla i może w międzyczasie uda się doprowadzić drugą.
Wystarczy zamiast jednego więcej bloku zrobić osiedlowy garaż :)

@herejon: Ano wystarczy. Ale to się nie stanie. Taka ciekawostka - miejsce parkingowe ok 15k, miejsce w garażu podziemnym ok 30-40k

przeczytaj sobie wątek na skyscrapercity i przejrzyj plany zagospodarowania. Ogólnie będzie jedna droga wyjazdowa z osiedla i może w międzyczasie uda się doprowadzić drugą.

@Napleton: przecież budują drugą drogę dojazdową, nie pamiętam do kiedy mają skończyć ale chyba luty (ręki
@herejon: nie mam zielonego pojęcia, ale trzeba przyznać, że rozmach to mają.
@ipkis123: ceny miejsc parkingowych typowe dla Krakowa, a i tak uważam że jest ich za mało. Powstaje do tego jeden parking zbiorowy ale też będzie mało. Druga droga dojazdowa powstaje, ale dalej trudno mi sobie wyobrazić poranny wyjazd z osiedla do pracy i powrót koło 16-17.
@Napleton: A kto mówił o płynnym wyjeździe/wjeździe jak będzie więcej bloków. Teraz jest OK. Miejsc parkingowych jest zdecydowanie za mało i ogólnie jak zakończą inwestycję to będzie nieciekawie.
@staryhaliny: podobno jedynym warunkiem dla biura projektowego w sprawie tego osiedla było upchanie jak największej ilości mieszkań na wykupionej działce. Jak widać udało im się to całkiem dobrze.

typowe dla Krakowa to jest 20-30 tys zl za miejsce w podziemnym.

dawno nie spotkałem się \z ceną 20 tys. zł za miejsce postojowe w garażu podziemnym. Zazwyczaj było to w okolicach 35-40 tys. zł.
Płacz na tym osiedlu to się zacznie za
@Napleton:

podobno jedynym warunkiem dla biura projektowego w sprawie tego osiedla było upchanie jak największej ilości mieszkań na wykupionej działce. Jak widać udało im się to całkiem dobrze.

To w sumie jak w większości przypadków. Na obrazku poniżej Ruczaj. Zachowane jedynie niezbędne minimum odległości ściany do granicy działki.

dawno nie spotkałem się \z ceną 20 tys. zł za miejsce postojowe w garażu podziemnym.

Ja płaciłem po drugiej stronie Czyżyn 18 tys.
Pobierz
źródło: comment_BVINlAHPtSUSKSrTSt1Fq5JelWH2hccD.jpg
@herejon: nie mam zielonego pojęcia, ale trzeba przyznać, że rozmach to mają.

@ipkis123: ceny miejsc parkingowych typowe dla Krakowa, a i tak uważam że jest ich za mało. Powstaje do tego jeden parking zbiorowy ale też będzie mało. Druga droga dojazdowa powstaje, ale dalej trudno mi sobie wyobrazić poranny wyjazd z osiedla do pracy i powrót koło 16-17.


@Napleton: no i będzie niezła wojna z okolicznymi osiedlami, które mieszkańcy
@enron: skonczy sie na tym ze spoldzielnia mieszkaniowa wyda identyfikatory dla mieszkancow starego osiedla i postawia znaki. Pozniej zacznie sie odholowywanie samochodow do skutku. Juz na nie jednym osiedlu dzieja sie takie akcje.
Mam podobne odczucia co do Okulickiego bo codziennie tamtedy przejezdzam.