Wpis z mikrobloga

Jadę właśnie do pracy i myślę sobie o wczorajszym gorącym wpisie nt. balerinek i grubych kobiet. Stwierdzam, że świat jest niesprawiedliwy, bo kobieta zawsze musi wyglądać pięknie i seksownie, nigdy nie może czuć się tak jak ona tego chce, np. wygodnie. I zawsze takie komunały wygłaszają faceci, którzy na codzień wyglądają jakby psu z gardła wszystko wyciągnęli. Dodatkowo, mają dwie pary butów: wiosenne i zimowe i jedne krótkie spodenki, z kieszeniami po bokach. Dajcie trochę luzu panowie, bo dla was się stroimy co rusz (zabawne, przedwczoraj był wpis w gorących, że stroimy się za bardzo), ale na rundę po Lidlu i Biedronce szpilek nie założę.

Nie, nie jestem biedną, grubą feministką. Sama uwielbiam szpilki i obcasy, sama często je noszę, ale ta nagonka na kobiety już mnie irytuje. Dziękuję za uwagę, miłego dnia!

#mojaopinia #przemysleniaoporanku
  • 158
@Swarley: Współczuję kobiet, jakie spotkałeś na swej drodze. Tudzież tego, że nie spotkałeś, bo masz takie podejście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@batgirl: Cóż, to je mirko, tego nie zmienisz. Zbyt wiele wymagasz od osób, które w jakiejś tam części kontakt z kobietami skończyły w dzieciństwie, jak matka od piersi odstawiła :)
@Swarley: Po prostu uważam, że odchodzi się od tego stereotypu i wypisane przez Ciebie punkty przestają obowiązywać :) Prywatnie tak samo patrzę na niepracującego mężczyznę, jak i kobietę. :) Jednakże oczywiście zgodzę się, że te starsze pokolenia + często osoby mieszkające na wsiach (ale nie tych 500 metrów pod miastem) nadal mają takie skrzywione myślenie.
@vaxx: Prywatnie - też tak patrzę. Ale jednak postkomunistyczne społeczeństwo wciąż obowiązuje, tak samo jak stereotyp mężczyzny, który utrzymuje rodzinę. I jeszcze dobrych parę lat takiego myślenia przed nami
@batgirl: Moim zdaniem to kwestia wyboru i samej jednostki. Są kobiety które mimo swoich ogromnych starań będą wyglądały średnio seksownie i kobiety które z własnego wyboru i dzięki genom od babci i mamy będą wyglądały zawsze seksowanie wkładając w to niedużo wysiłku..
Patrzysz też za bardzo ze swojej perspektywy z tym że chcesz się czuć wygodnie/komfortowo. Dla mojej kobiety np zawsze wygoda<wygląd i nie chodzi o to że chce się podobać,