Wpis z mikrobloga

  • 1274
Przed śmiercią babcia poprosiła mnie żebym w okolicach święta zmarłych przychodził zapalić świeczki dla jej koleżanek z Szarych Szeregów, patrzę na te tabliczki, młodzież w wieku ~16-24 w większości pomordowana na Woli i Starym Mieście. Babcia nosiła granaty pod spódnicą, miała szczęście bo gdyby ją złapali to czapa na miejscu a mnie by nie było teraz.

Zastałem wielu harcerzy sprzątających groby.

Duże #feels mnie złapało
Dolan - Przed śmiercią babcia poprosiła mnie żebym w okolicach święta zmarłych przych...

źródło: comment_VR6jC91g3pWfgOCOKKDswsvib1w7mDhv.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@neib1: Patrzę na to z perspektywy prowincji i tu te obchody tak nie wyglądają. Wokół sprawy buduję się moim zdaniem chorą atmosferę. Na pewno u Was wygląda to inaczej bo jesteście z tym bezpośrednio związani.
  • Odpowiedz
@Dolan: chwała i cześć bohaterom?Wolne żarty,z logicznego i rozumnego punktu widzenia powstanie Warszawskie było najbardziej debilnym w historii naszego kraju.Nikomu nie potrzebne,strata młodzieży itd.
  • Odpowiedz
@neib1: moje ulubnione zdjęcie z Powstania. Na zdjęciu porucznik Lokajski... sportowiec, olimpijczyk, fotograf. Autor bezcennego materiału fotograficznego z Powstania Warszawskiego
  • Odpowiedz
@rss: dobrze że wspominasz o mł. asp. Andrzeju Struju, oby jak najwięcej osób się dowiedziało że policja jest nie tylko od stawiania mandatów a policjant w słusznej sprawie potrafi oddać życie...

Dla zainteresowanych na przystanku tramwajowym Fort Wola jest tablica pamiątkowa i kapliczka.
  • Odpowiedz
@Dolan: @neib1: zwycięstwa i porażki są jednocześnie szansą

Niemcy nas zdewastowały, ale jednocześnie nazizm zniszczył ich wewnętrznie i przeorał ich umysły - z jednej strony mają u siebie multi-kulti, z drugiej strony palą ośrodki dla uchodźców

Z Rosją jest podobnie - bolszewizm był jednym ze zwycięzców II WŚ, ale Rosjan pozostawił rozsypce, wystarczy popatrzeć na stan tamtego społeczeństwa

Dla nas II WŚ była rzeźnią, ale jednocześnie pozostawiła dumę i siłę
  • Odpowiedz
Cóż, niedługo wiele nowych krzyży z nowymi tabliczkami zapełni wolne miejsca, lub piętrowe prycze. Wystarczy że wpuścimy imigrantów/islam do naszego kraju. ( )
  • Odpowiedz