Wpis z mikrobloga

Brak mi czasu(i przede wszystkim chęci) na przeczytanie programów wyborczych wszystkich partii startujących do sejmu - ogarnąłem tylko "ofertę" najpopularniejszych lewicowych komitetów wyborczych oraz wszystkich antysystemowych. Aby być fair w stosunku do wszystkich wspomogłem się różnymi portalami.

Po wypełnieniu wszystkich tych najpopularniejszych przedwyborczych ankiet(ewybory.eu ; latarnikwyborczy.pl) pozwalających zasugerować na kogo głosować w nadchodzących wyborach i uświadomieniu sobie jak prawy ze mnie człowiek(w tych testach powinienem mieć opcję autowypełnienia z odpowiedziami zgodnymi z KORWiN, oszczędziłoby mi to trochę czasu xD), stwierdziłem że być może nie wszystko stracone.

Przejdźmy do sedna sprawy.
By nie doznać szoku lewicowych poglądów postanowiłem sprawdzić (przed?)wczorajszą konwencję Platformy Obywatelskiej, którą przecież ich wyborcy kreują na bezideowe centrum polityczne.

Bardzo spodobało mi się, gdy nasza obecna Premier Kopacz obiecała, że wkrótce wszyscy w Polsce będą mieli lepiej, bowiem po wygranych wyborach niezwłocznie wprowadzą jednolity, powszechny 10% PIT dla wszystkich, zarazem zniesiona zostanie składka na ZUS i NFZ ( Korwin approves xD )

W napływie wewnętrznej euforii wykorzystałem leżący na biurku kalkulator, by obliczyć ile w przyszłości góry banknotów zostanie mi w kieszeni po opłaceniu wspomnianego PIT 10% dla hipotetycznej średniej krajowej pensji, oraz stworzyć listę na co ją wydam.

Już wstępnie weryfikowałem kalendarz premier gier na xboxone, obecne ceny wycieczek na Malediwy czy też szacowałem ilość przegranej kasy na betach podczas Mundialu/pokerze, gdy po wystąpieniu Ewy Kopacz przy mównicy zjawił się pan Janusz Lewandowski i doprecyzował obietnice poprzedniczki.

Czar prysł, kiedy jednolity podatek dla wszystkich 10% zapłacą tylko najbiedniejsi.
Pod terminem najbiedniejsi możemy przewidywać, że chodzi o 6,2mln Polaków(dane z GUS), które żyją poniżej granicy ubóstwa.
Pozostali, czyli my polscy bogacze, zapłacą podatek rosnący do 39,4%. No cóż, w tym momencie skończyłem tę nierówną walkę i wyłączyłem transmisję z konwencji.

Podsumowując: z tym 10-procentowym jest tak jak z samochodami, które rozdawali za Stalina na placu Czerwonym. Nie samochody, tylko rowery, nie na placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego, i nie rozdawali, tylko kradli.

Nie rozumiem osób deklarujących głosowanie na PO; albo inaczej - nie wiem co musiałoby się stać, by ich zniechęcić, skoro nawet "wpadki" w postaci afery podsłuchowej, 'defraudacji' 152mld z OFE czy podwyższenia wieku emerytalnego ich nie wzruszają.
Jeśli w wyborach Platforma przeskoczy 20% oraz .NowoczesnaPL dostanie się do Sejmu to ewidentnie będziemy mieli do czynienia z narodowym chocholim tańcem.

Pozdrawiam,
elo z fartem.

spam tagami:
#polityka #4konserwy #neuropa #prawica #kopaczcwel #bekazlewactwa #nowoczesnapl #korwin #wybory
  • 11
@RBNG: Spoko. Możesz wyjechać.
Jakoś reszta ludzi (nawet korwiniści znani ze swojego darwinizmu społecznego) uważa, że nie można powiedzieć emerytom "dzisiaj dostajecie swoją ostatnią emeryturę, a teraz #!$%@?".
@RBNG: to pewnie nie chcesz brać też udziału w szopce ze szpitalami, drogami, policją, czy edukacją. Solidaryzm jest podstawą istnienia społeczeństw. Deal with it.